Türkiye’de kimler Ermenice öğreniyor?

Cuma, 8 Mart 2013 12:20

Dipnot.tv canlı yayınlarından Öğrenmenin Yaşı Yok programının bu haftaki konusu, komşu ülke dillerinden ‘Ermenice’ dili konuşuldu.

Kurs eğitmeni Kevork Galloşya, Yaşam boyu eğitim merkezi koordinatörü Feride Doğan ve kursun ilk öğrencilerinden olan Türk Halk Müziği Sanatçısı Eylül Vuralgil’in katıldığı canlı yayında, Türkiye’de kimlerin Ermenice öğrendiği, Türkiye’de Ermenice diline olan ilgi konuşuldu.

Komşu dillerin popüler olmasıyla birlikte; Rusça, Ermenice, Farsça, Arapça, Yunanca gibi dillerin önemi fark edilen Türkiye’de, yabancı dillere olan eğilim, Dipnot.tv canlı yayınındaydı.

Kevork Galloşya, Batı Ermenice, Türkiye’ deki Ermenilerin konuştuğu dilken, Doğu Ermenice Ermenistan da yaşayan halkın konuştuğu ve Ermenistan’daki bilimsel araştırmaların dili olduğunu söyledi.

Ayrıca Kevork Galloşya ve kursa katılan iki öğrencisiyle birlikte Ermenice – Türkçe dil eğitimi üzerine bir kitap hazırlamayı planladıklarını belirtti.

Dipnot.tv’nin canlı yayınlarına siz de katılabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip ettikten sonra, yayın sırasında paylaşacağımız linke tıklamak!

hangout-nasıl-yapılır-yatay