Turkcell yeni uygulamalar ile Barselona’da finalde

Pazar, 21 Şubat 2016 14:21

Turkcell, GSMA Dünya Mobil Kongresi kapsamında sahiplerini bulacak Global Mobil Ödülleri’nde (Global Mobile Awards) dört kategoride finale kaldı. Turkcell Hayal Ortağım, Cepten Sesli Betimleme, Turkcell Müzik ve Turkcell SağlıkMetre, teknoloji ve iletişim dünyasının önde gelen şirketleri tarafından geliştirilen servis, uygulama ve projelerle yarışacak.

Dünya Mobil Kongresi, bu yıl 22-25 Şubat tarihleri arasında Barselona’da gerçekleştirilecek. Teknoloji ve iletişim devlerinin boy gösterdiği bu geleneksel organizasyon kapsamında düzenlenen Global Mobil Ödülleri, mobil teknoloji dünyasının küresel ölçekteki en prestijli ödülü olarak nitelendiriliyor. Bu yıl 21. kez verilecek Global Mobil Ödülleri’nin en iyileri 8 ana kategoride değerlendirilecek. Jürinin değerlendirmesi sonucu 40’ı aşkın proje ve servis ödüllendirilecek.

 

‘Cepten Sesli Betimleme’ hizmetini Turkcell, YGA işbirliğiyle ve Sesli Betimleme Derneği’nin desteğiyle görme engelliler için geliştirerek Turkcell Hayal Ortağım’a ekledi. Turkcell Müzik, En İyi Mobil Müzik Uygulaması ve SağlıkMetre ise Sosyal Alanda En İyi Mobil Uygulama kategorilerinde boy gösterecek.