Türk tasarımcılara büyük ödül

Salı, 12 Ağustos 2014 12:17

İtalya’da düzenlenen ve tasarım dünyasının “prestijli ödülleri”nden biri olarak kabul edilen A’Design Award’tan Türkiye’ye de ödül geldi. Design Soul Genel Yayın Yönetmeni ve  Filli Boya iletişim müdürü  Selda Uzun ve NGM Türkiye ofisinden Salih Aksu ve Volkan Yüksel İtalya’da düzenlenen A’Design Award ödülü kazandı.

Okurlarına zengin içerik bir sunan Filli Boya bünyesinde yayın yapan  DesignSoul, medya tasarım alanında A’Design Award Ödülü’nde “Digital and Broadcasting Media Design” ödülünün sahibi oldu.

Her yıl İtalya’nın Como kentinde düzenlenen, tasarım dünyasının en prestijli ödülleri olarak kabul edilen A’ Design Award ödülünü ülkemizde ilk kez bir medya çalışmasının alması ise ayrı bir başarı olarak kaydedildi.

IMG-20140812-WA006

Yarışma komitesinden yapılan açıklamada Design Soul’un 90 puan ile kategorisinde “Silver Ödülü” ün sahibi oldu. Dünya çapındaki en iyi ve ünlü tasarımcılarının tasarımları ve ürünlerin başarılarını ve etkilerini değerlendirmek üzere gerçekleşen A’ Design Award yarışmasında ödüller 9 Ağustos’ta Como’da düzenlenen resepsiyonla sahiplerine veridi.