Türk filmlerini aratmayan hikayesiyle Mrs. Gucci müzikali geliyor!

Pazar, 20 Ekim 2013 12:09
Mrs-Gucci-Concert-Flyer-arts-header-USE1

Geçtiğimiz Pazar günü Londra, Soho’daki The Arts Theatre’da 2014 yılında sahnelenecek olan ve merakla beklenen Mrs Gucci müzikalinin fragmanı niyetine verilen tek seferlik konsere gittim. İngiltere’nin ünlü sanat eleştirmenlerinin de görmeye geldiği bu konser Marcos D’Cruze ve Peter Jukes’un yazdığı müzikalin öne çıkan şarkılarından oluşuyordu.

Müzikalde rol alacak olan başrol oyuncuları Julie Atherton, Bar Edwards, Sophie-Louise Dann ve Graham McDuff sahnede müzikale ait 10 şarkıyı seslendirdiler. Ağırlıklı olarak pop sound’unda olan müzikalin, bana daha ilginç gelen tarafı konusuydu.

Adından da anlaşılacağı üzre müzikal Mrs Gucci yani Patrizia Reggini Gucci’nin hikayesini anlatıyor. Milano’da fakir bir aileden gelen ve babasını hiç tanımamış olan Patrizia 12 yaşından itibaren üvey babasının kendisine sağladığı imkanlar sayesinde güzel elbiseleri ile sosyetik partilerde boy göstermeye başlıyor. Bu partilerden birinde İtalya’nın moda devi Gucci’lerin utangaç oğulu Maurizio ile tanışan Patrizia, havalı tavırları ile genç Gucci’yi etkisi altına alıyor. Kısa süre sonra evleneceklerini açıklayan çiftin hikayesi buradan itibaren Türk filmlerini aratmayacak bir hal alıyor.

Zengin ve ünlü Gucci ailesi fakir bir aileden gelen genç Patrizia’yı istemiyorlar. Baba Rodolfo Gucci “servet avcısı” dediği bu kız ile evlenmesine engel olmak için oğlu Maurizio’yu mirasından men ediyor. Babasını dinlemeyen Maurizo, 1973 yılında Patrizia ile evleniyor ve Gucci imparatorluğunu bırakıp kendini yeni ailesine ve yeni hayatına adıyor. Maurizio ve Patrizia iki çocukları ile mutlu bir hayat sürerlerken, Gucci imparatorluğunda kıyamet kopuyor.

İldem Wilson’ın yazısının devamı Dipnot Tablet’te.

App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza indirmek için TIKLAYINIZ