Tüm yollar Roma’ya çıkar

Çarşamba, 8 Ekim 2014 15:08

Romulus ve Remus ölümlü olan Rhea ve savaş tanrısı Mars’ın ikiz çocuklarıdır. Romulus ve Remus amcaları tarafından ormana terk edilirler. Ormandan bir şekilde kurtulurlar. Ancak amcalarını öldürmek için geri dönerler. Öldürdüklerinde hangisinin daha güçlü olduğuna karar veremedikleri için tanrılardan bir işaret beklerler. Bunun umuduyla bazı hayvanların bağırsaklarına bakarlar çünkü tanrılardan gelen mesajların orada yazıldığına inanırlar. Bu inanış sonuç vermeyince bu sefer kuşları saymaya karar verirler. Romulus 12, Remus ise 6 tane sayar bunun üzerine Romulus Remus’u öldürür ve Roma’yı kurar. Romulus yarı bir tanrı gibi kabul edilir.

roma çeşmeRoma yıkıldığında bir nevi dünya yıkımı yaşanmıştır. Zira o dönem için Roma İmparatorluğu eşittir dünya demekti!

Size bu hafta bu tarihi şehirde St. Regis otelde kalmanızı önereceğiz. St. Regis Roma’nın ilk lüks otelidir. Piazza della Repubblica’ya birkaç adım uzaklıkta, Via Veneto’ya kısa yürüyüş mesafesindedir. St. Regis’ten İspanyol Merdivenleri’ne, Trevi Çeşmesi’ne ve Via Condotti üzerindeki tasarım butiklerine 15 dakikalık bir yürüyüşle ulaşabilirsiniz. Kolezyum ve Roma Forumu’na metroyla, otobüsle veya popüler alışveriş caddesi boyunca yürüyerek kolayca gitmek mümkün.

vivendo restGeleneksel yemeklerin servis edildiği ödüllü Vivendo Restaurant’ta yemek yemenizi tavsiye ederiz. Restoranın şarap listesi gerçekten çok özel. 600 markanın bulunduğu şarap listesindeki şarapların yarısından fazlası önolojik geleneğe ve yeni gelişmekte olan İtalyan şarap imalathanelerine ait. Şişeler, isteyenlerin tam bir sessizlik içinde tadabileceği ve farklı bir ortamda yemek yiyebilecekleri bir mahzen olan di…Vino’da saklanıyor. Viviendo ve di…Vino, uluslararası üreticiler ve önologların işbirliğiyle, periyodik olarak yüksek kalite şarapların tadımına imkan veren önolojik ve gastronomik etkinlikler organize ediyor. Şef tarafından oluşturulan özel bir menü şaraplarla kombine edilerek Vivendo restoranının özgün atmosferinde sunuluyor. Otelde kalmasanız bile burada yemek yemenizi tavsiye ederiz.

bottega veneta suite 03Otel dekarasyonunda Murano cam avizeler ve zarif mobilyalarla kullanılmış. Değişik “design”larda zengin odalar hazırlanmış.

St_Regis_Rome_Ambassador_Couture_suite_bedroomSt. Regis hem mimarisi, hem konumu hem restoranları açısından Roma’da konaklama için ideal bir seçim. Otel, 2011 yılında Travel and Leisure tarafından “Dünyanın En İyi 500 Oteli” listesine alınmış ve yıl boyunca pek çok ödül kazanmış.

Hazırlayan: Aslı Göknar

Yazının devamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play