Tribünde ilk “Gezi” cezası

Pazartesi, 9 Eylül 2013 11:37

137871399234124Adana Demirspor-Gaziantep Büyükşehir Belediyespor arasında oynanan maçta ‘Her Yer Taksim Her Yer Direniş’ yazılı siyasi pankart açtığı ileri sürülen bir kadına spor müsabakalarını seyirden men cezası verildi.

PTT 1 Lig’in ikinci haftasında oynanan Adana Demirsor – Gaziantepspor Büyükşehir Belediye maçında tribünde açılan “Her yer Taksim her yer direniş” pankartı siyasi ve ideolojik sayıldı. Yasa dışı pankart açmaktan dolayı bir kadın hakkında işlem yapılırken; seyirden men, sportmenliğe aykırı hareketler ve düzeni bozmaktan, hakaret içeren tezahüratlar atmak gibi suçlamalar da yer aldı.

Pankart cezası Adana Demirspor ile Gaziantep Büyükşehir Belediye maçında pankart açan bir kadın taraftara kesildi. Spor Büro Güvenliği Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memurları tribüne çıkarak kadını alarak “Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun”a göre işlem yaptı.

Kadına kanun gereği maçları seyirden men cezası verildi. Kadın seyirci, Adana’daki maçlar sırasında Yarbaşı Polis Merkezi’ne giderek imza vermek zorunda kalacak.