Trabzonspor taraftarının TFF eyleminden en çarpıcı kare!

Pazartesi, 14 Ekim 2013 10:57

trabzonspor_tff_baskin-600x400Trabzonspor taraftarları, şike protestosu ve kupa için Türkiye Futbol Federasyonu’na yürüyüş düzenledi. İstinye Park önünde öğle saatlerinde bir araya gelen bordo-mavili taraftarlar, büyük bir grup ile meşaleler yakıp, sloganlar atarak TFF binasına yürüyüşe başladı.

Fatih Sultan Mehmet köprüsü yoğunluktan dolayı taraftarlar tarafından kapandı.

TARAFTARLAR ŞAMPİYONLUK KUPASINI İSTEDİ

Bordo-Mavililer, yönetimin de desteğiyle düzenledikleri organizasyonda TFF’den 2010-2011 sezonu şampiyonluk kupasının kendilerine verilmesini talep ettiler. Yürüyüşe, İstanbul’daki taraftarların yanı sıra çevre illerden ve Trabzon’dan otobüslerle gelen taraftarların da katıldığı görüldü.

TÜRK BAYRAĞI’NIN YANINA TRABZON BAYRAĞI

Taraftarlar, TFF önündeki Türk bayrağı hariç tüm bayrakları indirdiler, yerlerine Trabzonspor bayrağı astılar.

PROVOKATÖRLER İŞ BAŞINDA

Bordo mavili taraftarlar arasından provakatör olduğu iddia edilen bir kaç kişi federasyon binasına taş ve pet şişe attı.

Federasyon binası önünde yaklaşık 10 bin kadar taraftar, eylemi adeta görsel şölene dönüştürdü.

TFF binasının önündeki bayrakların üzerine Şenol Güneş’in bulduğu ’2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspor’dur’ şeklinde pankart asıldı.

TRABZONSPOR TARAFTARI İSYANINI DİLE GETİRDİ

İstinye Park önünde öğle saatlerinde toplanan Bordo-mavili taraftarlar, büyük bir grup ile meşaleler yakıp, sloganlar atarak TFF binasına yürüyüşe başladı.

Bina önünde toplanan yaklaşık bin kadar taraftar, Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım aleyhinde sloganlar attılar. Taraftarlar daha sonra TFF bayrağını indirdi ve yerine Trabzonspor bayrağı astı. Ayrıca, bir piknik tüpü de Federasyon binasının önüne bırakıldı.

“O KUPA BURAYA GELECEK”

Kısa bir basın açıklaması yapan Bordo-mavili taraftarlar, “O kupa buraya gelecek. Adaletsizliğin son bulmasını ve çalınan kupamızın geri gelmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Tags