Trabzonspor Kulübü Başkanı Hacıosmanoğlu: Top yuvarlaktır ama biz değiliz

Perşembe, 11 Temmuz 2013 11:44

fft64_mf1540698Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, kaptanları Tolga Zengin’i isteyen Beşiktaş ’ın transfer sürecindeki tavrını ağır sözlerle eleştirip “Konu kapanmıştır, satmıyoruz” dedi.

Konuyla ilgili Vatan’a açıklamalar yapan Hacıosmanoğlu, “Milleti kandırıyorlar. Yok 10, yok 5 milyon euro istemişiz. En başından beri Tolga için 3 milyon euro istedik. (Tolga’nın içerde 500 bin Euro alacağı var, onu da ödeyin) dedik. Tolga kendisi 250 bin eurodan vazgeçti. Yani Tolga için ödenmesi gereken 3 milyon 250 bin euro. Bu futbolda ilke kalmamış. Top yuvarlak, ama biz değiliz. 5-10 sefer konuştuk Beşiktaş’la. Araya 50 adam soktular, ama 2.5 milyon euronun üzerine çıkmadılar, istediğimiz 3 milyon euroyu vermediler” şeklinde konuştu.

“İZİN VERMİŞTİM AMA…”

Beşiktaşlı yöneticilerin ‘Alternatifimiz Sinan Bolat’ şeklinde ifadeler kullandığını belirten Hacıosmanoğlu, “Tolga benim hem kaptanım hem de kardeşim. Annesi kanser olduğu ve İstanbul ’da tedavi görmesi gerektiği için anlayış gösterdik. Benim de annem kanserden vefat ettiği için ne demek olduğunu biliyorum. Beşiktaş bunu da kullanmaya kalktı. (Yabancı takımlardan teklif geldi) dedik, dinlemediler, (Alternatifimiz Sinan Bolat) dediler. Benim cevabım (Siz hem Trabzon kaptanını hem de adamın dibini alıyorsunuz. Zaten Sinan’la Tolga’yı kıyaslıyorsanız bu iş bitmiştir) oldu. Düne kadar izin vermiştim, ama an itibariyle Tolga’nın Beşiktaş konusu kapanmıştır” dedi.