“Trabzonspor Başkanı’nı tebrik ediyorum” Başbakan’dan derbi yorumu!

Pazartesi, 7 Ekim 2013 15:04

AK PARTI TBMM GRUBUBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı ve önemli açıklamalarda bulundu. İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

ASKERLİK SÜRESİ

“Kısa dönem 6 ay. Diğeri de 12 ay. Yedek subaylığın kaldırılması diye bir şey söz konusu değil

DEMOKRATİKLEŞME PAKETİ’NDEKİ MADDELER

Yapılacak olanlardan idari olanları yetiştirmeye çalışacağız bayramdan önce.

ABD’NİN ESAD’I ÖVMESİ

Siz de insansınız, ben de insanım. 110 bin kişiyi öldüren insanın davranışlarını nasıl övgüyle karşılayacağız? Neticesi ölüm olan silah ne olursa olsun neticesi ölüm mü? Ölüm. O zaman biz buna nasıl övgü gönderebiliriz. Buna övgü gönderecek insan tasavvur edemiyorum. Kerry’nin de böyle bir açıklama yapacağını sanmıyorum. Çelişkiye düşer.

FB-TS MAÇINDAN SONRAKİ OLAYLAR

Trabzonspor Başkanı’na takınılan bu tavrı şık bulmuyorum, yanlış buluyorum. Burada misafir takıma karşı ev sahibi takımın taraftarlarının şişe ya da taşlarla saldırıda bulunulmasını çirkin buluyorum.

Bunlar birbirine karşı olumsuz gelişmeleri tetikliyor. Fenerbahçe seyircisi Trabzon’a giderse acaba ne olur sorusunu sormaya başlıyorsunuz Ben tüm bunlara rağmen TS Başkanı’nın olaylar karşısındaki tavrını da takdir ve tebrik ediyorum. Soğukkanlılıkla oradan ayrılmasını takdir ediyorum.”