“TODES modern dans imparatorluğu”: Tiyatro ve modern dansın karışımı 24-26 Ocak’ta TİM Show Center’da.

Cuma, 17 Ocak 2014 13:00

‘’Attention’’ Alla Duhova tarafından 2012 yılında hazırlanan ve derin duygulara dokunan daha önce hiç sahnelenmemiş yepyeni bir şov.

Şık kostümler, orijinal ışık, müzik ve olağanüstü bir koreografiyle zenginleştirdiği parlak, derin, çok yönlü duygusal şov ‘’Attention’’ 24 -26Ocak’ta Tim Show Center’da seyirciye sunulacak.

Alla Duhova tarafından 1986’da St. Petersburg’da kurulan ‘’TODES DANS GRUBU’’ bugün dünyada çok popüler olmuş bir topluluk. Senenin 260 günü yurt

dışı turnelerinde büyük bir başarı ile gösterilerini sürdürüryorlar. Alla Duhova, TODES’in koreografisine kendi kişiliğini katıp, klasik dansla modern dansı baledeki tecrübeleriyle birleştirerek dünyada eşi benzeri olmayan bir stil yaratmış ve “ALLA DUHOVA DANS İMPARATORLUĞU”nu kurmuş.

TODES dansı; break dans, buz pateni ve balenin karışımıdır. Balerinler beyaz kostümleriyle zarif bir şekilde “Kuğu Gölü” balesini, erkek dansçılar ise siyah kostümleriyle modern dansı birleştirerek, 17 farklı dans koreografisini seyircilere sunuyor.

Dünyanın en büyük koreograflarından biri olan grubun kurucusu Alla Duhova, Vladimir Putin tarafından büyük ödüle layık görülüp, yaratıcılıkta zirveye çıkan 10 kadından biri seçilmiş. Duhova’nın sanatsal yolculuğu Sofya Rotaru, Alla Pugaçeva, Philip Kirkorov, Kristina Orbakajte, Vladimir Presnyakov, Alexander Buynov ve diğer ünlü Rus sanatçılar ve pop yıldızlarının konserlerine aktif bir şekilde katılımı ile başlıyor. Onun balesi, şov yıldızlarına eşlik eden küçük bir gruptan dans imparatorluğuna dönüşüyor.

TODES; sevgi, kıskançlık, bekleyiş gibi insanların temel içgüdülerini hareketlendiren bir dans şekli. Dünyanın en ünlü müzikali “Chicago” kadar etkileyici, “İspanyol Çingene Flamenkosu” kadar enerjik. Renk ve ses şenliği, güçlü dinamizm ve bıçak gibi dans tekniği ile başka gruplardan farklı bir konumda yer alan TODES dünyada modern dansı en iyi icra eden ve en çok turne yapan grup olarak biliniyor.

TODES, başta Amerika olmak üzere Avustralya, İsrail, Fransa, Çin, Bulgaristan, İspanya, Güney Kore, Almanya gibi birçok ülkede milyonların sevgilisi oldu. Efsane Michael Jackson’ın Seul ve Münih’teki unutulmaz hayır konserlerinde sanatçıya eşlik eden TODES, Mariah Carey, Ricky Martin, Boyz ll Men gibi dünyanın en ünlü sanatçıları ile birlikte sahnede müthiş performanslar sergiledi. TODES bugün Rusya’da sadece popüler bir dans grubu değil, aynı zamanda TODES GEZEGENİ olarak adlandırılan büyük bir akım.

Gösteri gün ve saatleri:

24 Ocak-saat:21.00

25 Ocak- saat:21.00

26 Ocak- saat .15.00

Biletler Biletix’te…

Biletix telefon : 0216 556 98 00

Web adresi : www.biletix.com

TİM SHOW CENTER

Büyükdere Caddesi Derbent Mevkii

(Darüşşafaka kampusü Yanı

Maslak-Sarıyer

Tel: 0212 286 66 86 (15 hat-pbx)

www.timshowcenter.com Todes (1) (1) Todes (1) TODES