Tiyatronun sözü harekete bıraktığı yer

Pazartesi, 11 Mart 2013 23:22

Dipnot.tv canlı yayınlarından Oyunperest” dün akşam Tiyatro KaST’ı ağırladı. Tiyatro KaST’ın kurucusu Salih Usta, oyuncu ve eğitmen Fatoş Özyer , oyuncu İlkay Türkoğlu ve oyuncu Gizem Pilavcı’nın konuk olduğu canlı yayında yeni oyunları Serbest Düşüş konuşuldu.

Mevcut sanat anlayışı dışına çıkarak araştırmalar ve deneyler yapan, alternatif bakış açılarına mekan sağlayan KaST ekibi Serbest Düşüş ile her oyunda yeni bir performansın çıktığını ve seyircinin farklı deneyimler ve çıkarımlarla oyundan ayrıldığını iletti. Bu tür oyunlarda oyunun yazarının bulunmadığını, kolektif bir çalışmanın ürünü oldu dile getirildi. Altı yıldır tiyatro ile uğraşan Salih Usta Kadıköy’de bulunan tiyatro mekanlarında başka ekiplere de ev sahipliği yaptıklarını, ayrıca Eric Morris Oyunculuk Metodu eğitimini ve oyunculuğa etkisini anlattı.

23 Mart tarihinde sahnelenecek olan Serbest Düşüş dünyaya fırlatılan insanların var oldukları yeni ortamı keşif sürecini ele alıyor. Tiyatro KaST ayrıca Nisan ayı içerisinde sahnelenecek iki yeni projeye daha hazırlanıyor. Engelli gençlerle de bir oyun çalışması içinde olan ekip, tamamen perfmonsa dayanan bu oyunla algıları kırmayı hedefliyor. KaST, toplumda dezavantajlı konumda bulunan gruplarla sanat yapmayı önemli bir misyon olarak tanımlıyor.

Dipnot.tv Oyunperest canlı yayını her Pazartesi saat 22:30-23:00 saatleri arasında yayınlanıyor. Siz de katılabilir, tiyatro hakkında görüşlerinizi paylaşabilir ve konuklarımıza merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip etmek ve canlı yayın sırasında yayınlayacağımız linke Google Plus hesabınız açıkken tıklamak!

Hangout Nasıl Yapılır2 Yatay