Tiyatrocular dizilere nasıl bakıyor?

Pazartesi, 18 Şubat 2013 21:59

Dipnot.tv canlı yayınlarına bir yenisi daha eklendi. Her Pazartesi günü saat 21.00′de tiyatronun konuşulacağı “Oyunperest” canlı yayınına siz de katılabilir, konuklara merak ettiklerinizi sorabilir ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Oyunperest programında, Gri Sahne tiyatro ekibinden yönetmen ve oyuncu Ümit Doğan ile oyuncu Seda Yüz, Gri Sahne’yi, tiyatroyu ve neler yaptıklarını anlattı.

Dizileri, oyunculuk adına temel şeyleri pratik edebileceğiniz yer olduğunu söyleyen Seda Yüz, “Oyunculuk adına çok derin karakterler yaratabileceğin bir yer değil ama nerede durduğun da çok önemli” dedi.

Tiyatrocu dediğimiz kişinin sorumluluklarını tekrar ele aldıklarını aktaran Ümit Doğan, oyun yaratım sürecini metin üzerinden değil, sahne üzerinden gerçekleştirmeye çalıştıklarını söyledi. Bunu oyuncuların ilişkileri, aksiyon, spontanite ve karakter aracılığıyla metne ulaşarak yapmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Dipnot.tv Oyunperest canlı yayınına siz de katılabilir, tiyatro hakkında görüşlerinizi paylaşabilir ve konuklarımıza merak ettiklerinizi Pazartesi 21.00′de sorabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip etmek ve canlı yayın sırasında yayınlayacağımız linke Google Plus hesabınız açıkken tıklamak!

Hangout-Nasıl-Yapılır-yeni