Titanik hakkında çarpıcı 12 gerçek

Pazartesi, 6 Ekim 2014 12:21

1) Tam da geminin batmasından bir gün önce yolculara olası bir kaza halinde ne yapmalarını gösterecek bir tatbikat yapılacaktı fakat iptal edildi.

ti1

2) Filmde gemi batarken dahi çalmaya devam eden orkestrayı hatırlıyor musunuz? Titanik’in battığı gece gerçekten de böyle olmuştu.

ti2

3) Hershey çikolatalarının sahibi Milton Hershey’in Titanik’e bileti vardı fakat bir iş görüşmesi yüzünden seyahatini iptal etti.

ti34) Gemiden sağ kurtulan bir Japon, ülkesine geri döndüğünde diğer ölen yolcularla birlikte ölmediği için garip bir şekilde korkak ilan edildi.

ti45) Titanik’i Titanik yapan efsanevi koca dört adet bacası… O bacalardan dördüncüsü sadece gemiyi daha heybetli kılmak için oradaydı, bir işe yaramıyordu.

ti56) Titanik filminin bütçesi, Titanik gemisinin kendisinden daha pahalıydı.

ti6

7) Titanik’in batmasına sebebiyet veren buzdağının M.Ö 1000 yılından beri orada olduğu tahmin ediliyor.

ti7

8) The Californian isimli gemi Titanik’in yakınlarındaydı ama iletişim problemi yüzünden batan geminin yolcularına zamanında yardım ulaştıramadı.

ti8

9) Titanik’in baş aşçısı okyanus sularında donmaktan kurtulabildi çünkü o kadar çok alkol almıştı ki yardım ona 2 saat sonra ulaşıncaya dek alkol organlarını kuvvetli tutmaya yardımcı oldu.

ti9

10) Titanik bir buzdağına çarpıp batan tek okyanus yolcu gemisidir.

ti10

11) Gemideki can kurtarma botları kapasitelerini tam doldurmadan yola çıkıyorlardı. Eğer kapasiteleri tam olarak doldurulsaydı aslında can kurtarma botlarında herkes için yer vardı.

ti11

12) Kaptan, buzdağının varlığını 30 saniye önce farketseydi kaza önlenebilir ve Titanik batmayabilirdi.

ti12

 

Kaynak: thingsilove.eu