Time dergisinin ilk 100′üne West-Kardashian çifti damga vurdu!

Cuma, 17 Nisan 2015 12:23

Time Dergisi 2015 yılında “Dünyanın en etkili 100 kişisi”nin listesini açıkladı. Listede liderlerin yanı sıra sanatçılar, sivil toplum liderleri ve din adamları da yer aldı. Dergi, Kim Kardashian’ın eşi ABD’li rapçi Kanye West’i ana kapak olarak seçti.

Oyunculardan şarkıcılara, politikacılardan sporculara kadar pek çok farklı alandan kişi bulunan listenin dikkat çekenleri arasında dergiye kapak olan Kanye West ve Bradley Cooper da var. Bu isimlerinin yanı sıra Tim Cook, Kim Kardashian, Taylor Swift, Lee Daniels, Amy Schumer, Misty Copeland, Jorge Ramos, Reese Witherspoon, Alexander Wang, Vladimir Putin, Tim McGraw, Hillary Clinton, Papa Francis ve Chris Pratt gibi 100 önemli isim var.

YouTube CEO’su Susan Wojcicki, Microsoft CEO`su Satya Nadella, LinkedIn co­founder Reid Hoffman, Xiaomi kurucusu ve CEO`su Lei Jun da bu listedeki diğer isimler.

100 kişi arasında Türk yok

2010 yılında Time dergisinin listesinde yer alan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise bu yıl listede yer almadı. Listeye geçen yıl Türkiye’den eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül girmişti.

Kaynak: Karnaval