“Tiger Woods iseniz, yolları trafiğe kapattırırsınız”

Çarşamba, 6 Kasım 2013 14:22
BYU9hlrIAAE309k

 

Antalya’da düzenlenecek Turkish Airlines Open 2013′ün temsili açılışını İstanbul’da yapan Tiger Woods sadece Türkiye’de değil dünyada da çok konuşuldu. Uzun bir süre dünyanın en çok kazanan sporcusu ünvanını elinde bulunduran golfçünün Boğaziçi Köprüsü üzerinde yaptığı atış dış basında da büyük ilgi gördü.

Bu tarihi atışa dış basının tek ilgisi sıradışı organizasyon nedeniyle değil, trafik açısından da oldu. ABD’nin en çok satan gazetesi USA Today’den, Woods’un atışı nedeniyle köprü trafiğinin kapatılmasına ve buna gösterilen tepkilere ilginç bir yorum geldi. Haberde, ”Tiger Woods iseniz, sporunuzu bir kademe üstte icra edersiniz. Yolları trafiğe kapattırır, kıtaları birbirine bağlar, hafta sonu Türkiye’de katılacağınız golf turnuvasına farkındalığı artırmak için Boğaziçi Köprüsü’nden vuruş yaparsınız” ifadeleri yer aldı.

İstanbul’un, dünyada iki kıtayı birleştiren nadir kentlerden biri olduğuna vurgu yapan haberde, ”İstanbul’a gittiğinizde, kıta ötesi faaliyetlere katılmaya kendinizi mecbur hissedersiniz; akşam yemeğinizi Avrupa’da, tatlınızı Asya’da yemek gibi” denildi.