Tiesto konseri Gezi Parkı eylemleri sebebiyle iptal edildi!

Salı, 4 Haziran 2013 16:11

tiesto-konseri-iptal-edildi--33466027 Haziran Cuma günü Parkorman’da gerçekleşeceği açıklanan Tiesto konseri, Gezi Parkı eylemleri sebebiyle iptal edildi.

Vodafone İstanbul Calling konserin iptal olduğunu basın açıklamasıyla duyurdu. İşte o açıklama;

Pozitif Live tarafından Vodafone İstanbul Calling kapsamında 7 Haziran Cuma günü Parkorman’da gerçekleşeceği açıklanan Tiesto konseri, Taksim Gezi Parkı’nda başlayan ve ülke geneline yayılan olaylar nedeniyle iptal edilmiştir.

Public Service Broadcasting konseri de iptal!

6 Haziran Perşembe akşamı Babylon’da gerçekleşecek Public Service Broadcasting konseri de aynı sebeplerden ötürü iptal edilmiştir.

Tarkan da konserini iptal etti!

Tarkan’ın 5 Haziran’da İzmir Arena’da gerçekleştirileceği ve tüm geliri Seferihisar Doğa Okulu’na vakfedilecek konser ertelendi.

Konu hakkında açıklama yapan Megastar Tarkan, şunları söyledi:

“Yedi yıldır Doğa Derneği ile birlikte Anadolu’nun dört bir yanında doğanın korunması için mücadele ediyoruz. “Doğa Sensin!” konseri, benim için bu mücadelenin dönüm noktalarından. Ne var ki, doğanın, toplumun ve insanın haklarının bir bütün olarak sorgulandığı sıra dışı bir dönem yaşıyoruz. Daha önce de belirttiğim gibi, bu direnişin yanındayım. Barışçıl duygular ve yapıcı adımlarla. Böyle hassas zamanlarda, kendiliğinden gelişen bu hareketin bütününü desteklemenin ve birbirimize kenetlenmenin tekil projelerden çok daha önemli ve anlamlı olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle, “Doğa sensin!” konserimi başka bir tarihe ertelemeye karar verdik. Aynı şey, takibinde gerçekleşecek Ankara konserim için de geçerli.”