Terim’den Sergen Yalçın itirafı

Cuma, 10 Mayıs 2013 16:30

08-11-fatih-terimGalatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Sergen Yalçın ile ilgili önemli bir itirafta bulundu. Sergen Yalçın’ın iyi bir değil büyük bir futbolcu olduğunu söyleyen Terim, Milan’ı çalıştırdığı dönemde Sergen Yalçın’ı transfer etmek istediklerini söyledi.

Sergen ile ilgili anılarını paylaştığı bölümde Terim, yıldız futbolcunun futbolu erken bıraktığını söyleyerek, “Sergen’e çok serzenişte bulunmuşumdur. Kanaltürk televizyonunda açıklamalarda bulunan Terim Sergen için, “Gelmiş geçmiş en büyük yeteneklerden bir tanesi” dedi.. Daha fazla oynamalıydı. Ona da serzenişlerim olmuştur. Sergen iyi futbolcu değildi, büyük futbolcuydu. Fark yaratacak bir futbolcuydu. Çok önceden çalışma imkanı bulabilseydik daha değişik olabilirdi belki her şey. Ama ben onunla çalıştığım için, öğrencim olduğu için çok mutlu oldum” ifadelerini kullandı.

Terim Milan’ı çalıştırdığı dönemde Sergen’i transfer etmek istediğini de itiraf ettiği açıklamasında, “Futboluyla var olduğu dönemde kısa sürede büyük işlere imza attı. Hatta şunu da söyleyeyim Milan’a gittiğimde de Sergen’i almak için de bir düşüncem olmuştu. Onu da söyleyeyim. Kendisinin de haberi var, konuştuk daha sonradan” diyerek çarpıcı bir itirafa imza attı.