Televizyonculuğun 5N1K’sı: Dipnot Akademi’nin yeni dönemi başlıyor!

Perşembe, 16 Ekim 2014 10:45

Hayatına yeni bir yön vermek isteyen, haberciliğe merak saran herkese açık olan Dipnot Akademi’nin yeni dönemi 8 Kasım 2014′de başlıyor.

Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve Dipnot TV iş birliği ile Dipnot Akademi’nin içerisinde yer alacak Televizyonculuğun 5N1K’sı Sertifika Programı 8 Kasım’da başlıyor.

Cüneyt Özdemir yönetiminde, Göksel Göksu koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek “Kadir Has Üniversitesi Televizyon Haberciliği Sertifika Programı”, zor koşullarda gerçekleştirilmesine karşın aktif, dinamik, renkli, heyecanlı ve bir o kadar prestijli bir mesleğe adım atmak isteyenler için kapılarını aralıyor.

dipnotBu programda televizyonculuğun ABC’si, yani 5n1k’sı öğretiliyor. Televizyoncu olmak isteyen, televizyon dünyasının herhangi bir bölümünde muhabir, yapımcı ya da belgeselci olmak isteyen ve televizyonculuğa merak duyan herkes programa katılabilir.

Televizyonculuğun 5N1K’sı Sertifika Programında sektörde profesyonel olarak yer alan ve işini en iyi şekilde yapan isimler ders verecek. Cüneyt Özdemir, Göksel Göksu, Güven İslamoğlu, Emin Çapa, İsmail Saymaz ve 5N1K ekibi bu isimlerden bazıları…

Programa yetenek ve ilgilerine uygun okul seçme şansı bulamayan, kariyer planına medyayı hedef olarak koyan, zahmetli ve uzun bir öğrenme döneminin zorluklarını düşünerek harekete geçemeyen, televizyonculuğun alfabesini öğrenmek, televizyoncu olmak, televizon dünyasında muhabir olmak, yapımcı ya da belgeselci olmak isteyen ve televizyonculuğa merak duyan herkes katılabilir.

Televizyonculuğun 5N1K’sı ve başvurular için detaylı bilgi:  http://www.khas.edu.tr/egitim/yasam-boyu-egitim-merkezi/televizyonculugun-5n1k-si.html