Televizyonculuğun 5N1K’sı: Dipnot Akademi’nin yeni dönemi başlıyor!

Cuma, 2 Ekim 2015 15:17

Hayatına yeni bir yön vermek isteyen, haberciliğe merak saran herkese açık olan Dipnot Akademi’nin yeni dönemi 21 Kasım 2015′de başlıyor.

Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve Dipnot TV iş birliği ile Dipnot Akademi’nin içerisinde yer alacak Televizyonculuğun 5N1K’sı Sertifika Programı 24 Ekim’te başlıyor ve 26 Aralık 2015′e kadar devam ediyor.

Cüneyt Özdemir yönetiminde gerçekleştirilecek “Kadir Has Üniversitesi Televizyon Haberciliği Sertifika Programı”, zor koşullarda gerçekleştirilmesine karşın aktif, dinamik, renkli, heyecanlı ve bir o kadar prestijli bir mesleğe adım atmak isteyenler için kapılarını aralıyor.

dipnotBu programda televizyonculuğun ABC’si, yani 5N1K’sı öğretiliyor. Televizyoncu olmak isteyen, televizyon dünyasının herhangi bir bölümünde muhabir, yapımcı ya da belgeselci olmak isteyen ve televizyonculuğa merak duyan herkes programa katılabilir.

Televizyonculuğun 5N1K’sı Sertifika Programında sektörde profesyonel olarak yer alan ve işini en iyi şekilde yapan isimler ders verecek. Cüneyt Özdemir, Serdar Cebe, Cem Tekel, Güven İslamoğlu, Emin Çapa, İsmail Saymaz, Alparslan Akkuş, Emiyra Yılmaz, Cihan Yavuz, Ayşe Yonca Baltaoğlu, Sabri Kuşkonmaz ve 5N1K ekibi sertifika programında ders verecek olan isimler.

Programa yetenek ve ilgilerine uygun okul seçme şansı bulamayan, kariyer planına medyayı hedef olarak koyan, zahmetli ve uzun bir öğrenme döneminin zorluklarını düşünerek harekete geçemeyen, televizyonculuğun alfabesini öğrenmek, televizyoncu olmak, televizyon dünyasında muhabir olmak, yapımcı ya da belgeselci olmak isteyen ve televizyonculuğa merak duyan herkes katılabilir.

Televizyonculuğun 5N1K’sı ve başvurular için detaylı bilgi: http://www.khas.edu.tr/2054/televizyonculugun-5n1ksi