Televizyon Sektöründen Son Haberler

Cuma, 14 Ağustos 2015 18:55

Hep eleştiri ve röportaj olmaz, biraz da haber paylaşmak istedim. Kulağıma gelenler, fısıldananlar, kulis bilgileri sizlerle:

O Ses Türkiye’den Baba Candır’a Transfer 

Ses yarışmaları “oyuncu” çıkarmaya devam ediyor. Erkam Aydar’dan sonra O Ses Türkiye’den bir isim daha dizi setlerine transfer oldu. Murat Boz’un takımında yer alan ve özellikle pop şarkılardaki yorumuyla dikkat çeken Ertunç Tuncer, TRT 1 ekranlarına gelen Baba Candır dizisinde Rüzgar karakterine can verecek. “Nereden tanıyorum” merakına düşecek izleyicilere, sevenlerine duyurulur.

Emrecan ve Ceylan’ın çocukluk arkadaşı olacak olan Rüzgar, kendi kimliğini gizleyip, kendisini Emrecan olarak tanıtarak çocukluğunda Ceylan’a evlenme sözü vermişti. Ceylan’ın 11 sene sonra İstanbul’a gelerek evleneceği genci, Emrecan’ı araması dizide konu ediliyordu.

BARIŞFALAYPoyraz Karayel Hangi Ünlü Oyuncu Düşünülerek Yazıldı? 

İlker Kaleli’nin can verdiği Poyraz Karayel’in projelendirme aşamasında akıllardaki ismin kim olduğunu merak ediyor musunuz?  Kulislerde konuşulanlara göre senaristlerce karakterizasyon aşamasında rol Barış Falay düşünülerek tasarlanmış. Seneler öncesine dayanan bu tasarı süreci sonrası ise rol İlker Kaleli için revize edilmiş. Yaşı küçültülen karakterin İlker Kaleli’nin üzerine “cuk” oturduğu ise inkar edilemez bir gerçek.

Ezel’de canlandırdığı Ali karakteriyle kitlelerce tanınan Barış Falay son olarak Medcezir’de Selim Sezer olarak rol almıştı. Falay, gelecek sezon Paramparça dizisi aracılığıyla izleyicilerle buluşacak.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar OlmazEşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Hangi Gün Yayınlanacak? 

ATV’nin yeni dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz için geri sayım başladı. Dizinin hazırlıkları devam ederken, yayın günü için kanal şu an Pazartesi’yi düşünüyor. Henüz son son karar verilmese de dizinin Karadayı’nın yerini doldurabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Final yapan Karadayı’nın ardından Pazartesi günlerinde Kırgın Çiçekler adlı dizi yayın akışında kendine yer bulmuş ve dizi yaz reytingleriyle yüz güldürmüştü.

Eylül itibarıyla yayına girecek olan dizi, çocuk denecek yaşta girdiği yeraltı dünyasının tepesine doğru tırmanmakta olan Hızır Çakırbeyli ve ailesinin hikayesini anlatıyor.

Nadide HayatNadide Hayat Yola Çıktı! 

Çağan Irmak yeni filminin ilk çekimlerini İstanbul’da gerçekleştirdi, ekip Dalaman’a doğru yola çıktı. Nadide Hayat isimli filmde Demet Akbağ’ı bir grup üniversiteli ile caretta carettalar üzerine araştırma yaparken göreceğiz. 3 hafta daha sürecek çekimlerin çoğu denizde geçecek.

Eşinin ölümünden sonra hayata tutunmaya çalışan ve üniversiteye giden bir kadının hikayesini anlatacak filmde Yetkin Dikinciler de bir üniversite hocasını canlandırıyor. Demet Akbağ, Yetkin Dikinciler, Sevil Akı, Batuhan Begimgil, Çisem Çancı, Efecan Şenolsun, Irmak Örnek, Ümit Erlim, Gizem Erdem, Sadi Celil Cengiz ve Burak Can’ın rol aldığı film Aralık ayında seyirciyle buluşacak.

Gürkan Şef (8)TV’nin Et Jönünden Özel Öneriler 

Yemek programları da artık uzmanlarınca sunulmaya, malumunuz alanlarınca ayrışmaya başladı. Sadece pasta yapılan programlar da var ekranda, safi et pişirilenler de. Kanaltürk ekranlarında Cumartesi günleri yayınlanan Gürkan Şef ile Mangal Zamanı programı da kurban bayramına az bir zaman kala izlenmesi gereken, mangal mevsimi olan şu yaz günlerinde dikkatimi çekenlerden… Et severlerin ilgiyle takip ettiği programın sunucusu, Türkiye’nin ilk diplomalı kasabı Gürkan Topçu bu hafta yeni yaşını ünlü isimlerle kutladı. Gecede Gürkan Şef Steakhouse’un diğer ortakları Ersan Koç ve Servet Bekman’ın yanı sıra, Alişan, Asena, Emine Ün ve Anıl Tetik gibi ünlü isimlerde yerini aldı. Hep dizi yazacak değilim ya, ben de işin ustasını bulmuşken et pişirme konusunda sizler için tavsiyeler aldım.

“Izgaralık ette iri taneli tuz kullanılmalı (kaya ya da deniz tuzu), etli tencere yemeklerinde ise sofra tuzu.

Izgaralık ette tuz önceden atılırken tencere yemeklerinde ise sonradan konulmalı. Bu yüzden kavurmaya da tuz en son eklenmeli.

Et çelik tencerede daha keyifli pişer.

Tencere iyice ısıtıldıktan sonra sırasıyla önce kavram yağı, sıvısı çıktıktan sonra da etler eklenmeli.

Kuzu kavurma yapıyorsanız kuzu etinin o keskin kokusunu yumuşatmak için kavururken bir miktar limon sıkabilirsiniz.”

Meraklılarına hatırlatalım program Cumartesi günleri saat 12.45’te Kanaltürk’te.

Vahide Perçin 2Ünlü Çiftin Kızı Kalbim Ege’de Kaldı’da 

Vahide Perçin ve Altan Gördüm’ün kızları Alize Gördüm Kalbim Ege’de Kaldı dizisine dahil oldu. Genç oyuncu dizide Ezgi adlı karaktere can verecek. 10. bölüm itibarıyla dizide boy gösterecek olan Gördüm’ün rolünün devamlılığı için ise şimdilik net bir bilgi yok. Alize Gördüm daha önce Muhteşem Yüzyıl dizisinde Nergizşah Sultan karakterini canlandırmıştı.

Hazırlayan: GİZEM MERVE KABOĞLU

Yazının devamı ve Dipnot Tablet’in 230. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play