Teknoloji Şovu Las Vegas’da: CES 2015

Salı, 13 Ocak 2015 13:32

Las Vegas’da gerçekleşen dünyanın en büyük elektronik ve teknoloji fuarı Consumer Electronics Show (CES) 2015 bu sene de gelecek günlerde paramızı nelere harcayacağımız konusunda bize çok güzel yol gösterdi. Büyük firmaların tanıttığı eski ürünlerin yeni versiyonlarından daha çok, kendi beğendiğim, beni heyecanlandıran ürünleri sizleri paylaşmak istedim. Siz de kendi beğendiklerinizi bana Twitter’dan yazın artık. @goxan

Lantronix Zano

Kickstarter’da bir proje olarak başlayan ve yaklaşık 2 Milyon Sterlin fon toplayan Zano bir nano drone’dur. Neredeyse cebinize sığabilecek boyutta olan bu ufak aleti cep telefonunuz ile kontrol edebiliyor, video ve fotoğraf çekebiliyorsunuz. Şu ana kadar yapılan en ufak dronelardan biri olan Zano’nun uygun bir fiyatla piyasada olması bekleniyor. Ben alır mıyım? Kesinlikle evet.

Lantronix Zano1Sony Symphonic Light Speaker

CES 2015’de Sony de farklı ürünler sergilemeye başladı. LED ışık ve hoparlör karışımı bir ürün olan Symphonic Light Speaker, tüm odaya oldukça temiz bir ses kalitesi sağlıyor. Odalara astığımız lambaların aynı zamanda bir hoparlör olması ve odada bulunan televizyonunuza, bilgisayarınıza veya cep telefonunuza otomatik bağlanması güzel olmaz mıydı?

Sony Symphonic Light SpeakerGarmin Fenix 3

Garmin firması CES 2015’deki en aktif firmalardan biriydi. Yazıyı yazdığım bugün üç ürün tanıtan firmanın bence en güzel ürünü Fenix 3 ismindeki GPS saatiydi. Hem GPS hem de akıllı saat olan ürün tasarımı ile de bence dikkat çekici. Gerçekten bir saat gibi duran ve özellikle sporseverlere oldukça şık gelecek Fenix 3’ü yüzme, bisiklet, koşu gibi birçok aktivite için kullanabilirsiniz. Fenix 3 kalori ölçümünden adım sayara, GPS bazlı lokasyon belirlemeden uyku düzeni belirlemeye kadar birçok özelliğe sahip.

Lamborghini 88 TauriLamborghini 88 Tauri

6000 Dolarlık Android telefon olur mu? Eğer Lamborghini yapıyorsa olur. Bu modelde de aynı arabalarda olduğu gibi değerli deri ve metaller bir arada kullanılmış. 88 Tauri, 5 inç’lik 1080p çözünürlüklü ekrana sahip. Firma, istenirse bu camları kırılmaz ve çizilmez olarak da teslim edebiliyor. Bu telefonlarda kullanılan camlar Lamborghini’nin kendi arabalarında kullandığı camların aynısı! 88 Tauri’nin kamerası 20 megapiksel fotoğraf çekebiliyor ve 3GB RAM’e sahip. Aynı zamanda çok kaliteli bir telefon kabı ve kulaklıkla beraber geliyor.

Mercedes-Benz F015 - Luxury in MotionMercedes F 015 Luxury in Motion

CES 2015’de otomobil firmaları da son teknolojilerini tanıtıyor. Benim en çok ilgimi çeken ise Mercedes’in geleceğin arabası olarak tanıttığı sürücüsüz F 2015. Elektrikli ve kendi kendine giden lüks bir araç olan F 2015’in asıl özelliği ise yolcularını dünya ile devamlı iletişimde tutması. İçerisinde yüksek çözünürlüklü 6 adet dokunmatik ekran olan araç yolcuların mimik ve göz hareketleri ile arabayı kontrol etmesini isterlerse dışarıyı görmelerini sağlıyor. F 015 kendi kendine gidebildiği gibi istenirse bir insan tarafından da kullanılabiliyor. Sizce geleceğin arabası böyle bir şey mi?

Hazırlayan: GÖKSAN KADAYIFÇI

Yazının devamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play