Tekin’den Şansal’a: Seni kim kaçırdı?

Pazar, 29 Eylül 2013 14:32

gursel-tekin(10)CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, modacı Barbaros Şansal’a seslenerek, “Seni kim kaçırdı? Seni kaçıranlar iktidarla ilintisi olan adamlar mıdır?” diye sordu.

Partisinin Kadıköy İlçe Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, modacı Barbaros Şansal’a çağrıda bulunarak, “Seni kim kaçırdı? Seni kaçıranlar iktidarla ilintisi olan adamlar mıdır? Herhangi bir yetkili midir? Bunları kamuoyuyla paylaşmazsanız, AKP’nin oyununun parçası olacaksınız” dedi.

İktidarın çeteleşme içerisinde olduğunu öne süren Gürsel Tekin, “Bu çeteleşmenin önünde duracak tek kurum var; CHP. Hemen hemen siyasi partileri istediği gibi sindirebildi. Sayın Başbakan, 90 yıllık bir çınarla karşı karşıyadır… Senin gibi kirlenmiş bir adama teslim olmayacak” diye konuştu.

AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik’in “Savcıları göreve çağırıyorum” açıklamasına tepki gösteren Gürsel Tekin, “Türkiye’nin gerek içeride, gerek dışarıda bu kadar meselelerinin olduğu bir dönemde, niye buna ihtiyaç duyuldu. Bu palalı hikayesi. Bir kısım TV’ler bunu da fırsat bilerek, üç gün üst üste bütün yayınlarını bunun üzerine kurdular. İktidar yetkilileri boş durur mu ? Çelik, çıkıp dedi ki ‘Savcıları göreve çağırıyorum’. Günaydın… Devlet vicdanı, AKP iktidarının cüzdanı arasını sıkışmış. Önemli belgelerimiz var. İktidarın nasıl çeteleştiğini gösteren belgeleri, uygun bir zamanda Cumhurbaşkanına teslim edeceğim” şeklinde konuştu. Tekin, Şansal’ın ‘şahit oldu’ iddialarını da yalanladı.