“Tek üzüntüm…” Erdoğan’dan olimpiyat sonucuna ilk yorum!

Pazar, 8 Eylül 2013 09:23

erdogan_olimpiyat_barisa_susamis_bolgemize_verilecek_en_etkili_mesaj_olacak_h35861Başbakan Erdoğan 2020 Olimpiyatları’nı İstanbul’un kaybetmesini değerlendirdi, “Gönlümüz farklı bir sonuç bekliyordu. Finale kalmak bile bir başarı” dedi.

Başbakan Erdoğan Olimpiyat sonuçlarından sonra açıklama yaptı.

İstanbul’un alması konusunda umudumuz çok fazlaydı” diyen Erdoğan, “Tek üzüntüm daha önce Olimpiyat organizasyonu yapmış olan bir ülkeye verilmiş olması. Gönlümüz farklı bir sonuç bekliyordu. Finale kalmak bile bir başarı” ifadesini kullandı.

Başbakan açıklamalarına şöyle devam etti:

“7 yıllık program içerisinde önemli yatırımları yapabilecek potansiyeldeydi. Demek ki böyle uygun gördüler. Nasip değilmiş. Finale kalmak bile önemliydi. Bundan sonrasında çok daha farklı adımların atılmasına nasip olur. Türkiye pek çok spor organizasyonunu başarıyla gerçekleştirmiş bir ülke. Komite buna hazır olmadığımıza karar vermiş oldu ki bu sonuca vardılar.

Bizim şu anda tek hedefimiz Olimpiyatlarda çok daha başarılı neticelere alabilmek, ilk hedef madalya sayılarını arttırmak. Sultanahmet Meydanı’ndaki heyecanı takip ettim, oradaki bütün vatandaşlarıma da selamlarımı gönderiyorum. İnşallah sonunda başaracağız.”