“Tarkan’ın Baba Olmak İçin Evlendiği Kanaatindeyim.”

Çarşamba, 5 Ekim 2016 23:07

Hazırlayan: Hümeyra Güzelsoy

Geçtiğimiz günlerde başarılı gazeteci Ali Eyüboğlu, şüphesiz bir nefeste okunacak bir kitap çıkardı. “Bir Megastar: Tarkan.” Tarkan’a dair birçok şeye ışık tutacak nitelikte olan bu gerçekleri; Tarkan’ın 16 yıl boyunca avukatı ve arkadaşı olan Süheyl Atay anlattı, gazeteci Ali Eyüboğlu yazdı. Kısa zamanda çok satanlar listesine girmeyi başaran bu kitap, haftasonunuz için güzel bir tercih olabilir. Sevgili Ali Eyüboğlu ile yeni çıkan kitabı Bir Megastar: Tarkan üzerine konuştuk!

 

Henüz çiçeği burnunda bir kitap olan ‘Bir Megastar: Tarkan’ı elimize aldığımızda aklımıza gelen şüphesiz ilk soru. Ali Eyüboğlu neden Tarkan’ı yazdı?

Türkiye’nin tek megastarı olmasının ötesinde, tek tük Türk’ün yaşadığı ülkelerde Türkçe şarkılarla yakaladığı başarı yüzünden Tarkan.

Kendisini iyi tanıyan biri olarak, Tarkan’ın aşka bakışı nasıldır? Eşi Dilek Pınar Tevetoğlu’nu diğer ilişkilerinden ayıran nedir?

Bir insanın aşka bakışını, başka birinin anlaması zor. Açıkçası ilgi ve de uzmanlık alanıma giren bir konu değil bu.
Tarkan’ın aradığı ideal eşi bulduğu ve de baba olmak için evlendiği kanaatindeyim.

Kitabınızda Tarkan’ın bir cümlesi var. “Şortumla çıkmak istiyorum sahneye.” Seyirci böyle bir şeye nasıl karşılık verir?

Tarkan, halkın geniş kesiminde müthiş kredisi olan bir sanatçı. Şortla sahneye çıksa bunu hoş karşılayanlar gibi tepkiyle karşılayanlar da olur. Ancak Tarkan’ın bu saatten sonra öyle bir çılgınlık yapacağını sanmıyorum. Şortla sahneye çıksa bu, günün sonunda kime ne kazandır? Tarkan’ın ihtiyacı da yok böyle bir sansasyona.

Bu kitap fikrini Tarkan’la paylaştığınızda nasıl bir tepki verdi?

Kitabı basılmadan kendisine okuttuğumuz için teşekkür etti. Okuduktan sonra da kitabın kendisini geçmişiyle yüzleştirdiğini söyledi.

Tarkan’ı megastar yapan sizce ne? Bu konuda sizin düşüncelerinizi merak ediyoruz.

Allah vergisi çok özel bir ses. Aurası yüksek. Ön sezileri güçlü ve mükemmeliyetçi.

Tarkan’ın cinsel tercihi spekülasyonlarıyla ilgili anlattığınız bir hikaye var kitapta. Oldukça da tartışıldı. Buradan yola çıkarak söylemek istedikleriniz var mı?

Bu vesileyle bir üzüntümü dile getireyim.
İnsanların çoğu özel hayatına girilmesini istemez. Cinsel tercihini sorgulatmaz. Ancak söz konusu “başkası” ise kuralları “hiç”e sayıyor aynı insanlar.
Tarkan’ın kitabını yazdığımı öğrenen çoğu insanın yanıtını öğrenmek istediği soru aynıydı:
Tarkan gay mi, biseksüel mi?
Onlara verdiğim yanıtı bir kez daha tekrarlayayım:
Bana ne?
Size ne?
Kime ne?

Sanatçılarda duyduğumuz pek çok şeyden biri de kaprisler… Tarkan’da durumlar nasıl?

Tarkan, Türkiye’deki starlara oranla mütevazi, ama “star egosu” diye de bir gerçek var!

Tarkan bu tükenmeyen aurasını neye borçlu olabilir? Onu her daim besleyen nedir? Alkışı çok sevdiğini biliyoruz fakat magazinden oldukça da uzak…

Tarkan’ın magazine mesafeli olduğu kanaatinde değilim. Tarkan, kendisini koruma adına izole yaşamayı seven biri. O kadar!