“Tarihi Kavga Başladı” kapağıyla Dipnot Tablet’in 144. sayısı çıktı!

Cuma, 20 Aralık 2013 20:03

Dipnot Tablet dergide bu hafta Bakan çocuklarının gözaltına alınmasına kadar uzanan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun çok çarpıcı ayrıntıları var.

Operasyonun yapılış şekli tartışılırken Cüneyt Özdemir çarpıcı bir hatırlatmada bulundu. Özdemir’in, İtalya’da derin devlet yapılanması Gladio’yu çökerten savcı Felice Casson ile yaptığı röportaj bugüne dair çok önemli dersler içeriyor!

Doğu Egesoy kapalı kapılar ardında Ankara’da neler olup bittiğini yazdı! Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in neden HSYK’ya gittiği, diğer bakanların operasyonla ilgili görüşleri sadece Dipnot Tablet’te. Yeni parti arayışı iddiaları ise cabası!

Yolsuzluk soruşturmasını dünya nasıl gördü. İldem Wilson önde gelen yayın organlarının operasyon yorumlarını Dipnot Tablet için yazdı.

Fuat Kahraman operasyonla gündeme gelen Türkiye-İran ve Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki altın ticaretini araştırdı. Rıza Sarraf’ın adı dillerden düşmese de çok daha ilginç isimlere ulaştı. Bugün açıklanan bilgiler bir kenara aylar öncesinden çıkan haberleri duyduğunuzda çok şaşıracaksınız.

Demokratikleşme Paketi özellikle Aleviler için hayal kırıklığı yaratınca gözler Abant Platformu’na çevrildi. Alevi ve Sünni Barışı: Geleceği Birlikte Aramak konulu platformun nabzını Kenan Taş tuttu. Platforma Cemaat – Ak Parti gerginliği ve yaklaşan yerel seçimler nasıl yansıdı?

Zeynep Tanbay: Ak Parti kullanım tarihi bitmiş süt gibi! Emiyra Yılmaz’ın, hem dansları ile hem de içinde bulunduğu siyasi organizasyonlarla adından sıkça söz ettiren Zeynep Tanbay’la yaptığı röportaj yalnızca Dipnot Tablet dergide.

Hande Demirel, dünyanın tedirginlikle takip ettiği FED’i kaleme aldı. Piyasaya sürülen doların azaltılmasının Türkiye’yi ve döviz fiyatlarını nasıl etkileyeceği Dipnot Tablet’te…

Gündemde boğulmayın! Stres atacağınız sıra dışı yazılar yine Dipnot’ta!

Ali Arıkan merakla beklenen Oscar ödüllerine dair tüyolar verdi. Ödülleri kapmak için Hollywood’da başlayan kampanyalar, kulisler ve lobi çalışmaları heykelciği kime götürecek?

Gizem Merve Kaaboğlu yine televizyon dünyasının nabzını tutuyor. Türk Soprano’su olarak nitelenen, Şafak Sezer’in başrolde oynadığı Altındağlı’ya; TRT’nin yakın tarihle ilgili projelerine; Bülent Ersoy’un canlı yayındaki bayılışına dair Kaboğlu yine sıra dışı bir yazı kaleme aldı.

Ve çok ama çok daha fazlası Dipnot Tablet derginin 144. sayısında! Hem de ücretsiz!

iPad’inize ücretsiz indirmek için;

App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza indirmek için TIKLAYINIZ

Android tabanlı tabletinize ücretsiz indirmek için;

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.dipnot.dergi&hl=tr

 

Tags