Tarihi gaf: Gece kulüplerini kapatalım da 40 bin öğrenci 40 asker beni mi…

Cuma, 15 Mart 2013 14:41

ertugrul_hasibogluKKTC Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu, KKTC Tabipler Birliği’nde yaptığı konuşmadamuhalefetteyken gece kulüplerini eleştiren bir milletvekiline bakanolduğunda “Kapattın mı?” diye sorduğunu ve “Neyi kapatacaksın, 40 bin asker, 40 bin de öğrenci var, beni mi halletsinler” dediğini söyledi. Hasipoğlu’nun konuşması büyük tepki çekti.

TEPKİ ÇEKEN ANEKDOT

KKTC Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla KKTC Tabipler Birliği’nde yaptığı konuşmada sağlık sorunları ve kendisine yönelik eleştirilere değindi. Konuşmasının son bölümünde başından geçen bir olayı anlatan Hasipoğlu herkesi adeta şoke etti.

“BENİ Mİ HALLETSİNLER!”

Hasipoğlu, “Hiç unutmam biri gece kulüplerini açtı, onu söyleyim, beni bağışlasın. Ana muhalefetten bir arkadaş her oturumda çıkar ‘Lefkoşa’danGüzelyurt’a kadar fabrikaları dizdiniz’ der, gece kulüpleri fabrika. Allah ne büyük Allah. Döndü o bakan oldu. Gittim ‘Kapattın mı o fabrikaları?’ dedim. ‘Neyi kapatacaksın’ yahu dedi,’40 bin asker, 40 bin de öğrenci var beni mi halletsinler.’ Yani böyle gülünç durumlara düşmeyin. Böyle gülünç hallere düşmeyelim” dedi.

SÖZLERİ DEMİREL’İ HATIRLATTI

KKTC Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu’nun bu sözleri, akıllara Türkiye’nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in bir sözünü getirdi. Demirel, 1991 seçimlerinde seçim vaadi olarak genelevleri kapattıracağını söyler. Ancak seçim sonrası, genelevlerin akıbetini soran muhabirlere de “Genelevleri kapatalım da halk bizi mi…” şeklinde bir yanıt verir. Demirel’in bu sözü Türk siyaset tarihine geçer ve hafızalara kazınır…

Tags