Taraftar gruplarına polis baskını! Tribün liderleri dahil çok sayıda kişi gözaltında

Cuma, 27 Eylül 2013 15:30

maxresdefault11Polis olaylı derbinin ardından 3 büyük kulübün taraftar gruplarına yönelik operasyon düzenliyor. 100′den fazla adrese baskın düzenlendi. Çok sayıda gözaltı var.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tatil edilen Beşiktaş-Galatasaray derbisinin ardından 3 büyük kulübün taraftar gruplarına yönelik operasyon başlattı.

Sabah saatlerinde başta Beşiktaş, Kadıköy, Üsküdar olmak üzere birçok ilçede 500 polisle 100′e yakın adreste arama yapılıyor. 1 yıldır yürütülen çalışma sonrasında operasyonun başladığı gelen bilgiler arasında.

Şu ana kadar 70′ten fazla taraftar gözaltına alındı.

Operasyon yapılan taraftar grupları

En fazla gözaltı Fenerbahçe’nin taraftar grubu Genç Fenerbahçeliler’e yönelik yaşandı. Genç Fenerbahçeliler grubundan 20′den fazla gözaltı olduğu öğrenildi. Gözaltına alınanlar arasında Fenerbahçe taraftar grupları ‘Kill For You’, ‘FenerbahChe’, Beşiktaş taraftar gruplarından ‘Çarşı’ ve ‘Asya Kartalları’ ile Galatasaray taraftar grubu ‘Ultraslan’ın önde gelen isimlerinin bulunduğu belirtildi. Çarşı grubunun eski tribün lideri Alen Markaryan ve Ultraslan lideri Muzaffer Şirin de Emniyet’e getirildi. Emniyete getirilenlerden bir çoğunun kelepçeli olduğu görüldü. Kocaeli, Mersin ve İzmir’de de gözaltılar olduğu gelen bilgiler arasında.

 

Tags