Tanrılar oyun istiyor!

Pazartesi, 13 Ekim 2014 17:38

iOS versiyonu merakla beklenen oyun Godus sonunda AppStore’daki yerini aldı ama Türk kullanıcılar oyuna tepkili.

Akıllı telefonunuza yeteri kadar zaman ayırıyor musunuz? Her yıl sahipleri tarafından ihmal edilen binlerce akıllı telefon… Hayır, neyse ki dünyada şimdilik böyle bir dert, tasa yok. Telefon bağımlılığımızı da güzelce kabullenmiş durumdayız. Öyleyse haydi vur kendini AppStore’a.

Son zamanların en harika oyunlarından biri AppStore’da beklenen açılışını yaptı. Ücretiz olarak indirilebilen bu oyunun adı Godus. Bugüne kadar Dungeon Keeper, Populous, Black & White, Theme Park ve Fable gibi oyunlarla ünlenmiş olan oyun tasarımcısı Peter Molyneux, Godus oyunu ile bu defa çok ilginç bir deneyim sunuyor. Fakat oyun herkesi memnun etmedi. Türk kullanıcıların ilginç bir şikayeti var.

Bilgisayar oyunları tarihinde pek çok örneği bulunan hayat similasyonlarından olan Godus, bir tür tanrı oyunu. Issız bir adanın kıyısında başlayan oyunda siz bir tanrısınız ve hayatları sizin kontrolünüzde olan kullarınız var. Bu kullarınızın yaşamlarını kolaylaştırarak sayıca çoğalmalarını sağlıyor ve böylece daha güçlü bir tanrı oluyorsunuz. Bir heykeltraş gibi şekillendirdiğiniz tabiat, karşılaştığınız sürprizler ve keşifler oyunu çekici yapan özelliklerden sadece bir kaçı. Godus oyunu ayrıca grafiğindeki estetik ve efektleri ile de çok etkileyici.

Godus’taki kullarınız yayılmacı emelleriniz doğrutusunda çoğalıp tek tek yeni kulübeler inşaa ederken, siz de bir taraftan onların inançlarını arttırmak için yaşadıkları yerlere en sevdikleri ağaçları dikiyorsunuz. Böylece size daha çok inanıyorlar ve siz de bir tanrı olarak daha güçlenip dünyanızı şekillendirmeye koyuluyorsunuz.

Hazırlayan: İldem Wilson

Yazının devamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play