“Tanrıça zorda” Nigella Lawson olayı İngiltere’nin kalbini nasıl kırdı?

Cumartesi, 30 Kasım 2013 19:08

Tanrıça zorda

Nigella Lawson İngiltere’de bir tür kusursuzluk abidesi gibidir. Öyle bir kadın düşünün ki, son derece seçkin bir aileye mesup (babası Thatcher döneminde başbakan yardımcısı), Oxford Üniversitesi eğitimli, yazdığı yemek kitapları ve televizyon programları ile tüm dünyada milyonların sevgilisi olmuş, dünyanın en ünlü reklam dehası ve sanat kolleksiyoncusu Charles Saatchi ile evli, ve üstüne üstlük çarpıcı da bir güzelliğe sahip. Türkiye’den örnek vermekte zorlanıyorum, ama siz anlayın.

İşte bu kadın 6 ay önce eşi Charles Saatchi ile hemen hergün gittikleri Mayfair’in ünlü Scott’s restoranında tartışmışlardı. Tartışma sırasında Charles Saatchi’nin Lawson’un boğazını sıktığı anın fotoğrafları günlerce konuşulmuştu. Bu olayda Saatchi eşine şiddet uyguladığı için çok eleştirilmiş, sadece eleştiri ile kalmamış bir de polisten uyarı almıştı.

Sara Ferrero And Fiona Golfar Host Dinner At Joe's

Lawson ve Saatchi’nin herkesin gıpta ile baktığı 10 yıllık evlilikleri bu olayın ardından noktalanmıştı. Tam da Lawson ve Saatchi olayı kapandı dereken geçtiğimiz günlerde Lawson’ın asistanlarına açılan dolandırıcılık davasında Nigella Lawson’un 10 yıldır devam eden bir kokain alışkanlığı olduğu, bu alışkanlığı saklamak için asistanlarına yüz binlerce sterlin yedirdiği, hatta kokaini 19 yaşındaki kızı ile birlikte kullandığı iddia edildi. Asistanların Nigella Lawson’un kredi kartı ile lüks alışverişler yapıp birinci sınıf uçak biletleri ile dünyayı gezdikleri ortaya çıktı. Fakat Nigella’nın asistanları, İtalyan iki kızkardeş, suçlamayı reddediyor ve Nigella’nın harcamalardan haberdar olduğunu, uyuşturucu alışkanlığını saklamak için kendilerine sus payı olarak bu kredi kartlarını verdiğini iddia ediyorlar. Eski eşi Charles Saatçi’nin de doğruladığı bu iddiayı içeren haberler, Nigella Lawson’un seçkin, eğitimli, iki çocuk annesi, ünlü aşçı, ve İngilizlerin tabiri ile son derece “posh” imajına taban tabana ters olması sebebi ile günlerdir İngiliz gazetelerinden inmiyor.

İldem Wilson’un yazısının devamı Dipnot tablet dergide.

iPad’inize ücretsiz indirmek için: App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza indirmek için TIKLAYINIZ

Android tabanlı tabletinize ücretsiz indirmek için:  https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.dipnot.dergi&hl=tr