Tamer Karadağlı: Sert Bir Polisiye ile Geliyorum!

Çarşamba, 12 Ekim 2016 23:37

 

Hazırlayan: Hümeyra Güzelsoy

Hepimizin yakından tanıdığı, evlerimize yabancı olmayan biri o… Evet. Mimikleri, tavırları ve  oyunculuğuyla bizleri mest eden o kişi Tamer Karadağlı. Geçtiğimiz günlerde vizyona giren Pamuk Prens filmiyle karşımıza çıktı başarılı oyuncu. Filmi henüz izlemeyen varsa, hemen gidin! Biraz olsun işin gücün derdin gündemin yarattığı psikolojiden çıkıp, gülümsemek  şüphesiz hepimize iyi gelecek. Özlediğimiz ve severek izlediğimiz isim Tamer Karadağlı ile filme dair, kendisine dair keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

 

Geçtiğimiz günlerde vizyona giren Pamuk Prens filminde, eski eşiniz Arzu Balkan ile birlikte rol aldınız. Eski eşinizle birlikte rol arkadaşlığı yapmak nasıldı?

Güzeldi; ama daha da güzeli kızımla aynı filmde rol almaktı.

 

Tamer Karadağlı’nın Birol Güven’le olan dostluğunu nerelere dayanıyor?

Bizim dostluğumuz, 2002 yılının başlarına dayanıyor. Çocuklar Duymasın dizisiyle ilgili görüşmeye başladığımız dönemde,  hem  iş arkadaşlığı başladı hem de dostluk. Bu dostluğumuz,  her geçen gün daha da pekişti. Yapımcı, senarist -oyuncu ilişkisinin dışında gerçekten birlikte olmaktan keyif aldığım, fikirlerine saygı duyduğum bir dostum oldu Birol. Böyle bir dostum olduğu için de kendimi şanslı hissediyorum.

 

Henüz daha filme gitmeyen seyirciler için sorsak size. Nasıl bir film bekliyor onları?

Çok komik, çok eğlenceli. Şöhretler ve medya dünyasına anahtar deliğinden bakmak gibi.

 

Pamuk Prens’te kendi hayatınızı cesaretle ekran önüne koydunuz, ötesinde kendi hayatınızla alay etmeler… Hiç tereddüt ettiğiniz oldu mu? Bu konuda neler demek istersiniz?

Pamuk Prens sadece benim hayatımla ilgili değil. Ben Pamuk Prens’te ünlü bir oyuncuyu oynuyorum. Her ünlünün  hayatından bir parça vardır mutlaka filmde. Ben alay ettiğimizi düşünmüyorum;  sadece ünlü bir aktörü esprili bir şekilde, mizah çerçevesi içinde mercek altına alıyoruz. Pamuk Prens, benim birebir hayatım değil. Evet, ilk anda  biraz tereddüt ettim; ama Birol Güven gibi zeki bir yazar-senarist yazdığı için, bu tereddütüm ortadan kalktı. Ve çok eğlenceli, çok komik bir film oldu.

 

Çocuklar Duymasın projesiyle iz bıraktınız bizde. Dememiz o ki, biz ekranda Tamer Karadağlı’yı izlemeyi özledik. Yeni dizi projeleri var mı?

Evet var. Şuanda yeni projemle ilgili çalışmalar sürüyor ve her şey istediğimiz gibi giderse Ocak ayı içinde , sert bir polisiye ile yayında olmayı planlıyoruz.

 

Tamer Karadağlı’yı biz sert, taş fırın erkeği olarak tanıdık. Gerçek yaşantınızda da öyle misinizdir? Zeyno’nun babası sahiden Duygu’nun, Havuç’un babası gibi mi? Ya da nasıl bir babadır?

İnsan baba olunca, sertlik falan kalmıyor. Zeyno, benim her şeyim. Haluk ile birebir aynı olmasak da; benzer yanlarımız çok. Haluk, ne kadar çocuklarına düşkünse, ben de en az Haluk kadar kızıma düşkünüm, her anne baba gibi.

 

Son olarak, filmden sonra aldığınız tepkileri merak ediyoruz.

Seyreden herkes filmi çok beğendi, çok eğlendi ve çok güldü. Henüz beğenmedim diyen biriyle karşılaşmadım; ama mutlaka beğenmeyen birileri de olacaktır. Biz çok keyifli bir film yaptığımıza inanıyoruz, insanlar seyredip kendileri karar versin. Biz güleceklerini garanti ediyoruz.