Taksim’de yıkım nöbeti! Polisten Gezi Parkı’na şafak operasyonu!

Perşembe, 30 Mayıs 2013 10:15

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

Çevik kuvvet ekipleri TOMA aracıyla Taksim Gezi Parkı’na girerek 3 gündür burada eylem yapan göstericilere müdahale etti.

Slogan atarak direnen göstericilere polis biber gazı sıktı. Polisler eylemcilerin çadırlarını alandan toplayarak uzaklaştırdı.

Kalan çadırlar da polis tarafından ateşe verildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yanan çadırları söndürdü. Atılan biber gazlarından çevredeki vatandaşlar ve basın mensupları da etkilendi.

Polisin eylemcileri dağıtmasının ardından iş makineleriyle parkta çalışma başlatıldı.

İş makinesinin önüne yatan bir eylemci güçlükle kaldırıldı. Polislerin güvenlik çemberine aldığı alanda 3 adet iş makinesi çalışmalara devam ediyor.

Kılıçdaroğlu’ndan ziyaret

Bu arada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün gece geç saatlerde Taksim gezi parkındaydı.

Kılıçdaroğlu, “İstanbullu kentine sahip çıkıyor. Bizim de görevimiz, kentine sahip çıkan insanlara sahip çıkmaktır” dedi.

Kılıçdaroğlu, beraberindeki CHP genel başkan yardımcıları Gürsel Tekin, Umut Oran, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ve milletvekili Kadir Gökmen Öğüt’le, Taksim Gezi Parkı’nda bekleyişini sürdüren gruba destek ziyaretinde bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin de İstanbul’un her tarafının rant alanına çevrildiğini öne sürerek, Taksim Gezi Parkı’na AVM yapılmasına izin vermeyeceklerini kaydetti.