Taksim Dayanışması 16.00′da Taksim’e yürüyecek

Pazartesi, 17 Haziran 2013 14:00

page_taksim-dayanismasi-1600da-taksime-yuruyecek_061626992Sendika ve meslek örgütlerinin yaklaşık 800 bin üyesi iş bıraktı. Hastanelerde acil servisler dışında hizmet verilmiyor

Hükümetin Gezi Parkı protestolarına yönelik tutumunu protesto etmek için Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Türk Tabipleri Birliği (TTB), Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) bugün Türkiye genelinde genel greve gitti.

Sendika ve meslek örgütlerinin yaklaşık 800 bin üyesi iş bıraktı. Hastanelerde acil servisler dışında hizmet verilmiyor.

İş bırakan sendika ve meslek örgütleri İstanbul ve Ankara’da yürüyüş düzenliyor. Ankara’da Kolej’de toplanan sendikalar Kızılay’a yürüme kararı almışlardı. Fakat polisin Kızılay’a yürüyüşe izin verilmeyeceğini açıklaması ile sendikalar Kızılay’a yürüme kararından geri döndü.

İstanbul’da da Taksim Dayanışması saat 16.00′da Tünel ve Şişli DİSK binası önünden Taksim Meydanı’na yürüyüş düzenleyecek. Yürüyüşe, DİSK, KESK, TTB, TMMOB ve Diş Hekimleri Odası katılacak.

Tags