Taj Mahal Palace: Büyük bir hayalin meyvesi

Perşembe, 24 Temmuz 2014 13:58

Taj Mahal Palace & Tower Mumbai genelde “The Taj” olarak biliniyor ve kuşkusuz şehrin en şaşalı otellerinden biri. Colaba bölgesinde en uçta, kıyıya nazır bir noktada inşa edilmiş olup oldukça güzel Umman Denizi ve “Gateaway of İndia” manzarasına sahip.

Background“Palace” kısmı ilk kez Tata Grubu’nun kurucusu Jamshetji Tata tarafından 1903′te açılmış. Jamshetji Tata ülkenin en büyük sanayicilerinden biri olmadan önce, Bombay’in en lüks otellerinden birine Hintli oldugu için alınmamış. O da çok zengin bir iş adamı olduktan sonra “The Taj”ı yaptırmış. Tower kısmı ise 1973′te eklenmiş.

1156140521

Otelde peyzajlı havuz, fitness salonu ve birinci sınıf bir spa bulunuyor. En önemlisi 11 adet yemek seçeneği mevcut. Hint spesiyalitelerinin yer aldığı doyurucu yemekler Masala Kraft’ta servis ediliyor. Diğer yemek seçenekleri arasında Golden Dragon Çin restoranı, Souk’ta Akdeniz mutfağı ve Wasabi Japon restoranı bulunuyor. Hepsi de birbirinden lezzetli.

Rajput-Suite-2

Özel bir balkona sahip zarif odalar, kaliteli keten ve klasik ahşap mobilyalar ile zevkli bir şekilde döşenmiş. Yani burada kalmaya değer…

 

Hazırlayan: Aslı Göknar

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

available-on-the-app-store
ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play