Tahliye olan Haberal işbaşı yaptı

Perşembe, 8 Ağustos 2013 09:59

mehmet_haberal_2_0Ergenekon Davası’nda tahliye edilen Mehmet Haberal kendi hastanesinde işbaşı yaptı, hastalarına baktı.

Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde dün işbaşı yapan Haberal, şunları söyledi:

“Siyasetçi değil bilim adamıyım. Kapalı kapılar arkasında hiçbir işim olmaz. Bülent Arınç yolda beni aradı, konuştum…”

HASTALARI İLE KUCAKLAŞTI
Haberal, Ergenekon davasında tahliye olmasının ardından, dün beyaz önlüğünü giydi, kurucusu olduğu Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde hastalarını ziyaret etti. Tedavi gören Prof. Dr. Nevin Ciğerim, eski dostu Haberal’a sarılarak geçmiş olsun dedi. Eski Milletvekili Mehmet Tatar’da Haberal’ın kontrol ettiği hastaları arasındaydı.

Vatan’dan Deniz Güçer’e röportaj veren Mehmet Haberal şunları söyledi;

“TAYYİP BEY ARKADAŞIMDI”
- İktidar partisinin milletvekillerini, eşlerini, yakınlarını tedavi ettiniz. Sizi arayanlar oldu mu?

Savaşta bile hekimlerin görevi kim olursa olsun onu tedavi etmektir. O partili, şu partili diye bir şey söz konusu olamaz. Kaldı ki bugünkü iktidar partisi Patalya Oteli’nde kuruldu. En üzerindeki yöneticileri benim arkadaşım. Abdullah Bey de, Cemil Bey de…Tayyip Bey hem hemşerim hem arkadaşımdı. Konya Hastanemizi Tayyip Bey’e açtırdım.

- İktidarın size bir kini olduğunu düşünüyor musunuz?haberal_7373

Hayır. Öyle bir şey düşünmem, yorum da yapmam. Takdir kendilerinin. Ben kendimden sorumluyum. Bülent Bey ve ekibi beni Meclis dışından cumhurbaşkanlığı için aday göstermek istedi. Ama ben teşekkür ettim. Şunu herkes iyi bilsin; Yaşamım boyunca kapalı kapılar arkasında bir işim yok ve olmaz. Ben hekimim işimi yaparım.

- Köşk’ten telefon bekler miydiniz?

Takdir kendilerinin. Annem aramızdan ayrıldığında aradı kendisiyle konuştum. Cemil Bey ve Bülent Bey aradı, pazartesi yolda konuştum, Devlet Bahçeli aradı, Mesut Yılmaz, Köksal Toptan aradı.

Tags