Swoboda’dan #duranadam’lı ‘Gezi’ mesajı

Salı, 18 Haziran 2013 14:25

swoboda_3879Avrupa Parlamentosu (AP) Sosyalist Grup Başkanı Hannes Swoboda, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla Türkiye’deki eylemlere gönderme yaptı.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden; “Zamanı gelmiş bir fikirden güçlü hiçbir şey yoktur – Victor Hugo” sözünü paylaşan Swoboda, “#direngezi”, “#occupygezi” ve “#duranadam” hashtag’lerini kullanarak, Türkiye ‘de gerçekleşen “Gezi Parkı” eylemlerine de gönderme yaptı.

Türkiye’deki siyasi liderlerle girdiği polemiklerle son dönemlerde adından oldukça söz ettiren Avusturyalı parlamenter, geçtiğimiz günlerde de Gezi Parkı protestolarına yapılan sert müdahaleyi eleştirmesiyle sık sık gündeme geliyordu.

Bu sefer de Twitter üzerinde yaptığı çıkışla dikkatleri yeniden üzerine çeken Avrupa Parlamentosu (AP) Sosyalist Grup Başkanı Hannes Swoboda, son günlerin popüler hashtag’lerini kullanarak tepkisini dile getirdi. Attığı bu tweeti, bir de “Gezi” eylemlerinde objektiflere yansıyan bir fotoğrafla destekleyen Avusturyalı parlamenterin paylaşımı oldukça kısa süre içerinde çok sayıda paylaşım aldı.

fft16_mf1506419