Survivor’da duygusal anlar! Doğukan’dan babası Barış Manço’ya sitem

Pazartesi, 1 Nisan 2013 16:42

310320131648083222516Survivor 2013 Ünlüler-Gönüllüler yarışmasında Ünlüler takımı üyesi Doğukan, babası Barış Manço’yu anlattı.

Akşam saatlerinde çadırlarında dinlenen grup üyeleri Barış Manço’nun şarkısını söyledi. Sanatçının oğlu Doğukan’ın şarkıya eşlik etmemesi üzerine, sebebini soran arkadaşlarına babası Barış Manço’yu anlattı;

“Sen her akşam eve baba gelsin diye bekliyorsun. O montajda… Sabah okula gitmek için uyanıyorsun, baban senden önce evden çıkmış. Hafta sonu konserde. Sonra televizyonu bir açıyorsun, başka çocuklarla beraber onlara hediye veriyor. Ben şimdi Adam Olacak Çocuk programını izleyemiyorum. Anlatamıyorum çünkü hislerimi, ifade edemiyorum. Batıkan da arkası dönük dinliyor programı. Sonuçta babası sesini özlüyor ama o başka çocuklarla beraber. 17 yaşında babanla sohbet etmeye başlıyorsun, bir bakıyorsun çok iyi dostun olmuş.

Doktor karşımıza dikildi. Söyleyecek, söyleyemiyor. O sırada arkadan bir ses geldi. ‘Ağlama Doğukan annen sana bakıyor’. Kafamı çevirdim, annemle göz göze geldim. O an acımı kalbime gömdüm. İki senem sadece insanları teselli etmekle geçti. Depresyona girdim. Günde 16 saat uyumaya başladım.

Ama şimdi düşünüyorum o gün kalp krizi geçirmeseydi babam 99 depreminde geçirirdi. O zaman olmasaydı, başka zaman olurdu. O bugünleri göremezdi, çünkü ben biliyorum ki onun gibi rafine insanların bu dünyada çok fazla yeri yok.”