“Stresten kurtulmak için nefes alın” Tuba Kaytaş’tan sıra dışı bir kitap

Perşembe, 7 Kasım 2013 10:57

maxresdefaultHayatın stresinden kurtulmak için başvurulan en ilginç yöntemlerden biri de nefes eğitimi. Yurtdışında pek çok ülkede büyük rağbet gören bu tekniğin Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden biri de Tuba Cıngı Kaytaş.

2005 yılında Judith Kravitz’ten nefes eğitimi alan Kaytaş, nefesin hayatına ve kendisine yaptığı muazzam değişikliği fark edince deneyimlediği tüm güzellikleri insanlarla paylaşabilmek için yoluna nefes koçu ve eğitmeni olarak devam etmeye karar verdi. Ardından kendini geliştirmek ve nefesi bütünlemek adına Aromaterapi ve refleksoloji ( 2005), Reiki, EFT, Nlp, Kuantum Yaşam Koçluğu, Yoga (2007), Hızlı Okuma ve Etkin Öğrenme (2008) gibi birçok eğitimler aldı.

nefesle-mucizelere-giden-yol_avatarİzmit’te Ommira Kişisel Gelişim Merkezi’ni kuran Kaytaş çalışmalarını ve deneyimlerini bir kitapta topladı. Nefes’le Mucizelere Giden Yol isimli ilk kitabını yazan Kaytaş amacının fiziksel açıdan sağlıklı ve enerjik olmak, zihinsel açıdan beynini en üst düzeyde kullanmak için insanlara yol göstermek istediğini söylüyor.

Tags