Steve Jobs ve Tim Cook’un bilinmeyen hikayesi

Cuma, 13 Mart 2015 12:17

Yedi yıl boyunca pankreas kanserine karşı yaşam savaşını veren ancak, 56 yaşındayken mücadeleyi kaybeden Apple’ın kurucu CEO’su Steve Jobs’un yaşamı ve bir kez daha masaya yatırıldı.

Steve Jobs’un gençliğinden itibaren hayatının dönüm noktalarını mercek altına alan ‘Becoming Steve Jobs’ isimli kitap, henüz piyasaya çıkmadı ama kitaptan ilginç bir hikaye basına sızdı.

Tim Cook, Jony Ive, Eddy Cue, Ed Catmull, John Lasseter ve Robert Iger gibi isimlerle yapılan görüşmelerin ışığında hazırlanan kitaba göre, 2009 yılında acilen karaciğer nakline ihtiyaç duyan Jobs’a ilk yardım teklifi Tim Cook’tan gelmiş. Hasta meslektaşı ile aynı kan grubuna sahip olduğunu öğrenen Cook, Jobs’a karaciğerini vermek istemiş ama bu teklif Jobs tarafından geri çevrilmiş.

Yazarla bir mülakat gerçekleştiren ve “Ona sağlığımın yerinde olduğunu, kontrollerimi yaptırdığımı ve karaciğerimi verdikten sonra sağlığımla ilgili bir sorun çıkmayacağını söyledim ama onu ikna edemedim” ifadelerini kullanan Cook, 13 yıl boyunca beraber çalıştığı Jobs ile sadece 4 defa kavga ettiklerini ve bu tartışmanın o anlardan biri olduğunu anlatıyor.

Kaynak: Karnaval.com