Spor yapmak hamileliği nasıl etkiler? Nelere dikkat edilmeli?

Perşembe, 23 Mayıs 2013 14:55

Hamilelikte spor yapmanın anneye ve bebeğe etkilerinin konuşulduğu Devletşah ile Mutfak Sohbetleri’nde, hamile masajının etkileri ve bebeğe iyi gelebilecek hareketler konuşuldu.

Düşük yapma riskinin her hamilelikte olduğunu ama doktorların ilk 3 ay riske girmemek için tavsiye etmediğini söylediği hamile yogasının, DVD’den izlenip, uzman yardımı alınmadan yapıldığını riski daha da arttırdığı konuşuldu.

Hamilelik yogasının, zor hamile zamanları için anneye çok iyi geldiğini, dinlendirici ve annenin kendisine ayırdığı bir zaman olduğu için kendisinin çok iyi hissettiği konuşuldu.

Hamileliğin teorik ile pratikten çok farklı olduğunu söyleyen Devletşah Özcan, hamileliğin adeta ‘tükürdüğünü yalama sanatı’ olduğunu söyledi.

Bebeklerin rahatlaması için çorba içmek, masaj yapmak, hafif sporlar yapmak gibi bebeğe özgü yöntemlerinin de konuşulduğu programda, bebeklerin gelişimi için iyi olabilecek hareketler de konuşuldu.

Dipnot.tv canlı yayınlarına siz de katılabilirsiniz! Bunun için Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip ettikten sonra, yayınlar sırasında paylaşacağımız linke veya sitemizde bulunan “Canlı Yayına Katılın” butonuna tıklayıp katılabilirsiniz!

hangout-nasıl-yapılır-yatay6