Spor moda olur mu? Bukalemun Türkler

Çarşamba, 1 Ekim 2014 13:17

Spor hayatımızın en temel parçalarından birisidir. Sağlığımız açısından önemli bir yere sahip olan spor, kendi içerisinde birbirinden farklı dalları ve bölümleri barındırır.

Yeni bir spor çıkmaya görsün bizim memlekette. Malum spor bilincimiz eskilere dayansa da toplum kültürümüzün kabul edemediği olaylar var.

Bir defa bizim toplumumuzda yenilikçi olacaksın kardeşim. Öyle 2. Dünya Savaşı’ndan kalma sporları (pilates) bir ünlü yapmadan bu iş bizde fısss… İşe yaramaz!

Öncelikle bizim cemiyet hayatımız var, divalarımız var, sanatçıcıklarımız var. Ne zaman bunlar hah bu bende işe yaradı medyada yerimi aldım, gerekli popülariteyi sağladım, sen de yap diyecek işte o zaman bizde spor mekanizması otomatikman işleyecek.

Beş çaylarında, kuaförlerde yapılan dedikodularda falancanın eşi Pilates’e başlamış biliyor musun? Yok yok Crossfit daha modaymış. Bence en iyisi Piloxing, Madonna’da yapıyormuş, aa gerçekten mi? Boşver biz en iyisi Bikram yoga yapalım…

Yahu ne diyorsun kardeşim?

Aman geri kalma sen de başla. Ne için başladığının önemi yok ki… Önemli olan arkadaşının ve medyadaki popülerliğinden geri kalmamak.

Bir defa sen bırak fiziği bir kenara, zihin olarak hazır değilsin ki ne fayda sağlayasın! Akşam olduğunda götür hamur işlerini, kızartmaları, mantıları sonra yalandan spor yapmalar…

Spor beyinde başlar beyinde. Önce beynini eğiteceksin ki zihnine fayda sağlasın. Bizim toplumumuzda, hangi egzersizin ne fayda sağladığı, senin bedenine uyup uymadığının ne önemi var değil mi?

Meşhur olan, ülkeye yeni gelen ne varsa önce “O” deneyecek! Hazır Nişantaşı’na gitmişken spora da geçiver. Orada aman dikkat et fönlü saçın bozulmasın. Makyajını da silme ki birazdan Instagram’da fotoğraf paylaşacaksın unutma!

İkinci olmak söz konusu değil. Yaz modasından kış modasına geçer gibi olacak her şey. Baktı bu durumda öncülüğünü ilan etti, görev edindiği iş herkes tarafından algılandı, arayış tekrar başlar.

Bildiğin bukalemun! Ortamına göre renk…

Hazırlayan: Barış Çunguroğlu

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play