Sözümüz tüm Koçlar’a: Hayata yeniden başlama zamanı! Bu hafta burcun ne söylüyor?

Cumartesi, 28 Eylül 2013 13:56

koc_burcuBu hafta gökyüzü hallerinde Venüs ile Jüpiter flört ediyor ve ortam hafiften yumuşadı.. Etrafa karşı biraz daha olumlu tepkiler verebilir, olayların çözümü için özveride bulunabiliriz. Üstelik aşk arayanlar için her an için her şey olabilir.

Yinede aklımızın bir yanında bulunsun ki, sakin olunası zamanlar tamamen geçmiş değil..Öyle efelik taslamaya gerek yok aman sakin…

Koç ve Yükselen Koç; Geçtiğimiz haftalara inat bu hafta biraz daha pozitifsin diyebiliriz. Bu durum senin lehine olurken, özellikle iş konularında yeni girişimlerde bulunmalısın. Malum uzun süredir karar veremediğin konularda artık netleştin. Birde aşk hayatında ne yapmak istediğine karar versen,pamuk gibi olacaksın..Hadi bakalım hayata yeniden başlama zamanı..

Boğa  ve Yükselen Boğa; Öylesi fırtınalar kopuyor ki içinde, ne zaman ne yapacağın belli olmuyor. Sakin olursan halledemeyeceğin bir konu yok ama sen bir bardak suda fırtına kopartmaya hazırlanıyorsun. Aman deyim sakin ol ve iş ortamında yaşanan karmaşaya dahil olma. Aşk aşk diye yakarışın nihayet duyuldu ve seyret neler oluyor.

İkizler  ve Yükselen İkizler; Keyiflisin ve kimsenin de bu konuda tadını kaçırmasına izin vermeyeceksin. Anlaşılan bu kez canını yakan olursa, canına okuyacaksın. Her şey olması gerektiği gibi ilerliyor artık rahat ol lütfen. Kariyerin için bereketli zamanlardasın lakin çeneni tutmaya özen göster. Aşkın ortasında kendini bulmak sana iyi gelecek.

Yengeç ve Yükselen Yengeç; Düşüncelerin havada uçuşuyor ve ne yapacağını bilemiyor gibisin. Oysa ki tek yapman gerekenin sakin olmak ve işleri oluruna bırakmak olduğunu sende çok iyi biliyorsun. Bu hafta aile ilişkilerin ve yakın çevren ile olan ilişkilerin daha bir yoğunluk kazanacak ve kendini ifade etme fırsatını bulacaksın.

Aslan ve Yükselen Aslan; Kuruntuları bir yana bırak artık, hayatın içinde güzellikler olduğunu da hatırla ve ona göre davran. Eşin ya da sevgilinin bencilliği seni canından bezdirse de umursamadan yoluna devam et. Sakin ol ve özgür bırak ruhunu hayat sana küçük sürprizler hazırlıyor. Finansal konularda biraz daha dikkatli ol ve geleceğini düşün.

Başak ve Yükselen Başak; Hep sen biliyorsun, hep sen yapıyorsun değil mi? Bu huyundan vazgeçmeli ve paylaşımcı olmayı öğrenmelisin. Düşüncelerin sana oyun oynuyor ama bu sıralar sakin olmalı ve geçmişe takılmadan önüne bakmalısın. Aşk olsun istiyorsun da işten başını kaldıramıyorsun, hep iş hep iş nereye kadar.

Terazi ve Yükselen Terazi; Kendinle barışık olsan da etrafındakiler seni demoralize etmekten bıkmadı gitti. Artık yeter demeli ve kendine değer vermeyi öğrenmelisin. Hayatına yeni bir yön vermen için evren sana destek olurken hadi kımılda. Yatırım yapmak istiyorsan enine boyuna hesap yapmanda fayda var.

Akrep ve Yükselen Akrep; Huysuzsun işte kabul et, işine geldiği gibi davranıyor, bu sıralar kendini çok fazla önemsiyorsun. Etrafında pervane olan kişilere biraz daha anlayışlı olabilir, gönül alabilirsin. Nitekim parasal bir kısmet alacaksın ve keyfin yerine gelecek. İsteklerini daha yumuşak bir şekilde dile getirmek yararına olacak.

Yay Yükselen Yay; Bugünlerde özgür olmak lazım bugün, her şeyden sıkılmış bunalmış olsan da inancını kaybetme sakın. Dost düşman ilişkisinde herkesi hak ettiği yere gönderecek ve rahat bir nefes alacaksın. Aşk diyorsun, al sana aşk ama ikisinden birini seçmek zorundasın ve unutma ruhuna iyi geleni seçmelisin.

Oğlak Yükselen Oğlak; İletişim konuları önem kazanacak ve uzun zamandır istediğin bir işi alacaksın. Hadi artık numara yapma, hayatında olan değişikliğin sende farkındasın. Büyüklerimiz boşuna dememiş sabrın sonu selamettir diye. Hem aşk hem de iş konularında yıldızın parlarken tercihlerini iyi yapmaya çalış..

Kova ve Yükselen Kova; Yüksek gerilim hattında olsan da, hayat sana istediklerini vermeye hazırlanıyor. Nasıl olsa her konuda bir b planın var ve bu durum her türlü sıkıntıdan direkten dönmene sebep oluyor. Kimseyi dinlemeden yoluna devam etmeli, zihnini karıştırmamalısın. Zira kimi dinlemen gerektiğini biliyorsun gerisi boş.

Balık ve Yükselen Balık; Seni inandırmak zor olsa da, aşk hayatına bomba gibi düşecek ve sen bile inanamayacaksın. Geçmişle hesaplaşmanı sağlayacak bu buluşma sayesinde yeniden doğmuş gibi olacaksın.Bu arada finansal konularda planlı olmalı gereksiz harcamalardan kaçınmalısın.. Ailevi konular önem kazanırken, ne kadar değerli olduğunu farkedeceksin.

Derya Demir

derya@dipnot.tv