Sony, Xperia X Serisi Telefonlarını Tanıttı!

Pazartesi, 22 Şubat 2016 13:30

Barselona’daki Dünya Mobil Kongresi’nde ilk gün tüm heyecanlıyla sürüyor. Heyecanla süren kongrede bugün Sony, Xperia serisi akıllı telefonlarını görücüye çıkarttı.

https://www.youtube.com/watch?v=HRwBDRtRfQ8

Tanıtımı yapılan seride Seride Xperia X Performance, Xperia X ve Xperia XA adını taşıyan üç Android telefon bulunmakta.

Qualcomm Snapdragon 820 işlemci barındıran Xperia X Performance, bu özelliği ile diğer iki modelden daha fazla ön plana çıkıyor.

Xperia X Performance’ta Qualcomm Snapdragon 820 işlemciye 3 GB RAM bulunurken, 32 GB dahili depolama alanı ise microSD kart desteğiyle genişletilebilmekte.

23 megapiksel otomatik odaklama özellikli arka kamerası ve 13 megapiksel ön kamerası ile Xperia X Performance, bu özellikleriyle şimdiden dikkatleri üzerine topluyor.

Tanıtılan Xperia X’te ise işlemci olarak Qualcomm Snapdragon 650 ve 3 GB RAM bulunuyor. Telefonun tek SIM girişli versiyonunda 32 GB, çift SIM girişli versiyonunda ise 64 GB dahili depolama alanı yer alıyor.

En son tanıtılan modeli  Xperia XA’da ise öteki modellerin aksine Qualcomm değil MediaTek MT6755 işlemci olarak tercih edilmiş. RAM ise 2 GB.

Xperia X Performance ve Xperia X’te 1920 x 1080 piksel Full HD çözünürlük yer alırken, Xperia XA’nın ekran çözünürlüğü 1280 x 720 piksel olmuş.

Xperia ailesinin tanıtılan 3 modelinin yaz aylarında satışa çıkması bekleniyor.