Sony, Xperia serisi için konsept aksesuarlar geliştirdi

Pazartesi, 22 Şubat 2016 16:30

Sony, Dünya Mobil Kongresi’nde düzenlediği etkinlikte sadece Xperia X serisi akıllı telefonlarını tanıtmakla yetinmeyip 3ü konsept aşamasında olan 4 aksesurarını da teknolojiseverlerin beğenisine sundu.

Satışa çıkmaya hazır ürünlerinden Xperia Ear, bir nevi blootooh kulaklık özelliğini taşıyor. Cihaz, kullanıcılarına hava durumu, önemli haberleri aktarabilecek. Sesli komutları algılama özelliği ile arama gerçekleştirme, mesaj yazıdırma da Sony Xperia Ear’in özellikleri arasında yer alıyor.

Yaz aylarında satışa sunulması planlanan XPeriaEar’in fiyatına dair ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Duvara dokunmayı destekleyen bir arayüz sağlayan Xperia Projector, ses veya hareketle kontrol edilebilen, Sony’nin “kişiselleştirilmiş asistan vizyonu” olarak tanımladığı Xperia Agent ve 360 derecelik yaşam kayıt kamerası Xperia Eye konsept aşamasında olup tanıtılan diğer Sony ürünleri arasında yer alıyor.

 

Xperia_Agent.0

 

Xperia Agent ve Xperia Projector, Xperia Ear’ın özelliklerinin uzantılarını sunuyor ve kullanıcılara gün boyunca bilgi akışı sağlamayı amaçlıyor.

Sabit bir cihaz olan ve ilgili bilgileri duvara yansıtan Xperia Agent; insanları tanıyıp onları sesli olarak selamlayabiliyor ve akıllı ev ürünlerini kontrol edebiliyor. Sony Xperia serisi altında tanıttığı akıllı konsept aksesuarlarının üretiminin ne zaman başlayabileceği konusunda ise açıklama yapmadı.