HAFTANIN FİLMİ Roma’ya sevgilerle

Pazar, 30 Eylül 2012 11:26

“Şehrin kendisi bir sanat eseri, dolaşırken insanı hayran bırakıyor ve hayat sokaklarda ve kafelerde yaşanıyor. Şehirde son derece modern ve sofistike Romaliların yanısıra son derece geleneksel olanlar da yaşıyor. Roma şehrinin yansıttığı bir çok hikaye olduğunu hissettim. Yoldan yüz kişi çevirseniz hepsinin size söyleyeceği: ‘Ben Romalıyım, şehri çok iyi tanırım ve size milyon tane hikaye anlatabilirim” diyerek belirtiyor.

Filmin komik karakterleri arasında; gençlik yıllarının özlemini duyan ünlü bir Amerikalı mimar, bir anda kendisini Roma’nın en ünlü insanı olarak bulan orta sınıftan sıradan bir Romalı, başkalarıyla romantik ilişkilere giren taşralı genç bir çift ve bir cenaze levâzımatçısını opera söyletmek üzere sahneye çıkarmaya çabalayan Amerikalı bir opera direktörü bulunuyor.

Ünlü mimar John (Alec Baldwin) gençken yaşamış olduğu şehir olan Roma’da tatildedir. Daha önce yaşadığı sokakta dolaşırken kendi gençliğini anımsatan bir genç adam , Jack (Jesse Eisenberg), ile karşılaşır. Bu sırada Jack’in sevgilisi Sally’nin (Greta Gerwig) oldukça etkileyici olan çapkın yakın arkadaşı Monica (Ellen Page) onların yanında yaşamaya başlar. Jack’in Monica’ya aşık olmasına tanık olan John, kendisinin geçmişte yaşadığı en acı verici aşk hikayesini tekrar yaşamaya başlar.

Fragman için tıklayınız…

Tags