Son günlerde Cüneyt Özdemir’in radarında neler var? Hepsi bu yazıda:

Cumartesi, 8 Şubat 2014 11:29

cüneyt özdemir

Cüneyt Özdemir’in başyazısı Dipnot Tablet‘in 151. sayısında 

GRAM

Geçen gün öğle yemeğine gittim. Şahane. Şöyle ki… İlk olarak bir defa mekan öylesine iyi renove edilmiş ki sırf modern bir renovasyon görmek için gidilir. İkincisi yemekler şa-ha-ne… Özellikle sağlıklı yeme içmeye meraklıysanız salatalar yeter de artar bile… Üçüncüsü ve önemlisi personel. Açık mutfakta yemek yapan genç bir ekip var. Herkes güleryüzlü, içten, o kadar içtenler ki bir ara küçük bir deftere yazdıkları günlüklerini getirdiler. ‘Merhaba sevgili günlük birazdan yemek yiyeceğim’ yazdım. Sadece öğle yemeği ve pazar hariç kahvaltıya açıkmış ama özel davetler için 10 kişi sınırlaması ile akşamları da açıyorlarmış. Valla en kısa zamanda özel bir davet verebilirim. Ya da siz veriyorsanız bana haber verin kaçırmayayım.

‘KLASİK FOR İDİLİNG’

Eğer radyoyu internet üzerinden dinliyorsanız classic.fm’i tavsiye ederim. Ederim etmesine ama hangi classic.fm! Zira onlarca aynı isimle radyo kanalı internetten yayın yapıyor. Benim dinlediğim sanırım! Hollanda semalarında yayın yapan bir kanal. Saatbaşı haber bültenlerinden anladığım kadarıyla Amsterdam civarından yayın yapıyorlar. Sloganları başlıkta yazıyor. Yahu nedir bu idiling bilen varsa lütfen bir mesaj atsın. Güzel bir seçki sunuyorlar. Zaman zaman klasık müzik formatında popülar parçalar da çalıyor.

HER

Ben gelecekte geçen filmleri seviyorum. Gelin görün ki gelecekte geçen filmlerin hemen hepsi işi bilgisayar efektlerine yüklemiş durumdalar. Patlayan gezegenler, birbirleri ile savaşan koloniler filan, insanın aklına hakaret edercesine kötü.  HER öyle bir film değil. Filmin gelecekte geçtiğini bir kaç şık styling hareketi ile hissediyorsunuz. Kaç yıl ilerde olduğunuz belli değil, ama akıllı makinaların yeterince geliştiği kesin. Çok detay vermeyeceğim ama bir kadeh şarap eşliğinde tek başınızayken seyretmekte fayda var. Yalnızlığınızdan aşkın anlamına kadar gayet estetik bir yolculuğa çıkabiliyorsunuz. Son zamanlarda seyrettiğim en ilham verici filmlerden biri

ALİ İSMAİL KORKMAZ PARKI

Evet, neden olmasın? Neden Gezi Parkı olaylarında hayatlarını kaybedenlerin isimleri sokaklara, caddelere, parklara verilmesin. Bu insanlar bir ideal uğruna hayatlarını kaybettiler. AK Partili belediyelerin en azından bugün için böyle bir şey yapmaları mümkün değil peki ama ya CHP ya da BDP’li belediyeler? Yahu Şişli’de Serdar Ortaç Parkı var, Ali İsmail Korkmaz parkı neden olmasın! Bir tane Eskişehir’de var ama neden daha çok büyükşehirde olmasın!

STATE.COM

Biraz bizim sözlüklere benziyor. Onların daha bir twitter modelini de andırıyor. Hatta google’dan da parçalar var. Ben üye oldum. Henüz beta versiyonunda size de tavsiye ederim. Gelecek geldi…

Cüneyt Özdemir

 

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ İNDİRMEK İÇİN