Son çağrı Mardin’den: Artık silahı gömün

Cumartesi, 16 Şubat 2013 14:22

erdoğan-grup-toplantısıMardin’de konuşan Başbakan Erdoğan, “savaşın kolay, barışın zor” olduğunu belirterek, “Biz zor olana talibiz. Artık silahı gömün, silahı bırakın” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış törenine katıldı.

Başbakan Erdoğan, törende yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Mardin’de kullanılan kaçak elektrik oranı yüzde 76’lara ulaştı. Kullanılan elektriğin 4’te biri tanzim ediliyor. Benim Mardinli kardeşim helal ve haramın ne demek olduğunu çok iyi bilir. Mardinlilerin bir sözü var; ‘Yerden olan yere döner’ diye.

Mardin’in içme suyu şebekesini Büyükşehir Belediyesi halledecek. Mardin’de ucube bir yapılaşma olmayacak.

Biz onlarca adım attık, sizden de bir adım atmanızı bekliyoruz. Sizden teröre ‘dur’ demenizi bekliyoruz. Sizden teröre, kanlı cinayetlerine cesaretle karşı çıkmanızı bekliyoruz.

Terör sona ererse Mardin’de işsizlik diye bir sorun kalmayacaktır. Terör biterse bölgede yoksulluk diye bir şey kalmayacak. Yatırımcı terörün olduğu, riskli yerlere gitmez.

Eğer destek verir, arkamızda durursanız biz işsizliği, yoksulluğu, kan, acı ve gözyaşını gündemden çıkarırız.

10 yıl önce ‘Mardin’de üniversite kurulacak’, ‘Kürtçe okutulacak’ denilseydi kimse inanmazdı. Ama biz bunu yaptık.

Savaş kolaydır, barış zordur. Biz zor olana talibiz. Silah fikri olmayanların, fikrine inanmayan ve güvenmeyenlerin aracıdır.

Diyoruz ki, artık silahı gömün, silahı bırakın, biz size diyoruz ki sıkılı yumrukların olduğu bir toplum barış toplumu olmaz. Barış, huzur ve kardeşlik ortamını tesis etmek için samimiyetle çalışıyoruz, bu samimiyetin karşılığında samimiyet bekliyoruz.”

Tags