Sokak köpeklerini eğitip arama kurtarmacı yaptılar

Cuma, 23 Ocak 2015 14:16

Maltepe Belediyesi sokağa terk edilen üç köpeği arama kurtarmacı yaptı. Maltepe Belediyesi, sokağa terk edilen 3 köpeği belediye bünyesinde faaliyet yürüten Arama-Kurtarma Müdürlüğü arama kurtarma çalışmaları için eğitime aldı. Belediye, Twitter hesabından 3 sokak köpeğinin Arama Kurtarma Müdürlüğü’nde göreve başladığını duyurdu. Mesajda “Sokağa terk edilen 3 dostumuz Arama-Kurtarma Müdürlüğümüzde çalışmaya başladı” ifadeleri kullanıldı. Paylaşılan mesajda ayrıca görenleri tebessüm ettiren bir de fotoğraf kullanıldı.

ARAMA EKİBİ 30 KİŞİ, ARTI SOKAKTAN KURTARILAN ÜÇ KÖPEK”

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç yaptığı açıklamada, “Belediye olarak deprem, sel, yangın gibi afetlere karadan, denizden ve havadan müdahale edebilecek, tam donanımlı bir arama kurtarma ekibi kurduklarını belirterek, “30 kişiden oluşan bu ekibimiz içerisine, kısa bir süre önce sokakta yaşayan 3 köpeği de dahil ettik. Bakımları yapıldı. Şu anda arama kurtarma çalışmaları için özel bir eğitim alıyorlar” dedi.

Maltepe Belediyesi bünyesinde kurulan ve 30 kişiden oluşan arama kurtarma ekibi, afetler dışında trafik kazaları gibi olaylara da anında müdahale edebilecek. 400 beygir gücünde 4 bot ve 1 adet tam donanımlı helikoptere de sahip bulunan Maltepe Belediyesi Arama Kurtarma Müdürlüğü ekibi içerisinde, denizde yaşanabilecek olaylara karşı 3 balık kadın da görev yapıyor. Havada, karada ve denizde olası facia ve olaylara karşı anında müdahale edebilecek yeterliliğe sahip arama-kurtarma timleri, acil durumlara karşı 24 saat süreyle görev yapıyor.

Kaynak: Radikal