S*ktirgitli Aşklar kitabının yazarı Funda Mentaloğlu Dipnot Tablet’e konuştu

Cumartesi, 10 Mayıs 2014 15:48

Ağzımızı bozduk sanmayın. Yeni çıkan bir kitabın ismi S*ktirgitli Aşklar.

Funda, bir çok farklı deneyimleri yaşamış, hayatı dolu dolu yaşayan bir karakter. Cinselliğin tabu olmadığı bir dünyada, özgürlüklerine sınır koymayan bir hikaye kahramanı. Kitapta anlatıların birçoğu gerçek ya da birçoğu kurgulanmış. Ancak şunu söyleyelim ki bu kadar olayın bir kahramanın başından geçmiş olması okuyucuyu hayli şaşırtıyor.

S*ktirgitli Aşklar kitabının yazarı Funda Mentaloğlu son günlerin en popüler kitabını bütün samimiyetiyle Dipnot Tablet okuyucularına anlattı.

İlk olarak sizinle başlayalım siz kimsiniz? Gizemli bir yazar mı yoksa herkesin tanıdığı bildiği bir isim misiniz?

Funda bir ressam ben ise bir yazarım. Aslında bu yolculuğa başladığımızda Funda sadece yeni kitabın kahramanıydı. Sonra ahlaksızlıkla Funda’nın ne kadar sınırsız olabileceğini merak etmeye başladım. Derken kendimle çeliştim. Zira ahlaksızlık eğlenceli ve fakat hiç edebi değildi.Çok kitap okuyan biri olarak ikisini ayırmaya karar verdim. Kendi adımla bastığım kitaplar edebiyata saygı, Funda Mentaloğlu’yla ise eğlenceye katkı olabilirdi.Sonra aklıma soyadı geldi. Fundamental aslında temel demek. Bir sabah kahkaha atarak uyandım. Funda’nın soyadı Mentaloğlu’ydu! Bence çok orantısız zeka.Sonunda başka yazarların da mahlas kullanarak hayatta kalmaya çalıştığını biliyoruz. Şimdi iki kişi yaşıyorum ve çok eğleniyorum.Hem uzun zamandır şöyle arsız bir kitap karakterimiz de olmamıştı.

“Beni korkutan şey kitabı babamın okuyacak olmasıydı!”

Sadece kitabınızın adı bile röportaj konusu olabilir ? kitabın adı nereden çıktı?

Funda bir ilişkide s*ktirgit demenin çokta büyütülecek bir şey olmadığını düşünüyor. Sevdiğin kişiye kavga ederken s*ktirgit diyemiyorsan o ilişkide cüret ve cesaret eksik demek. Pratikte cevap basit, “burada senin ilerlemene katkı sağlayacak bir şey yok!”Pek çok kimse argo buldu kitabı. Oysa küfürsüz hiç bir şey yaşamıyoruz. Trajedi geçtiğinde komedi olur. Bu büyük sorunumuzu da gülerek konuşabiliriz artık. Aşk Funda’ya göre çok tutkulu bir şey. Tutkuyla sevişir, tutkuyla terk eder, tutkuyla kavga eder. Ve kavgada küfür yoksa biri yalan söylüyor! Yalandan nefret ediyoruz.

Kenan Taş’ın (@esaskenan) yaptığı röportajın devamını okumak için Dipnot Tablet dergiyi hemen ücretsiz indirin!

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN