Sivil Toplum TÜSEV Atölye’de konuşulacak

Perşembe, 30 Ekim 2014 14:25

Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) Türkiye’de sivil toplum alanına yönelik olarak geliştirdiği projeler, yaptığı araştırmalar ve çalışmalar sonucunda elde ettiği bilgi birikimini sosyal medya aracılığıyla paylaşmaya hazırlanıyor. Dünyada ve Türkiye’de sivil topluma dair merak edilenler, sivil toplumu ilgilendiren bilgiler, veriler, yürütülen tartışmalar ve yaşanan önemli gelişmeler TÜSEV sosyal medya hesapları üzerinden TÜSEV Atölye adı altında yaygınlaştırılacak.

unnamedTÜSEV Atölye STK’lar, kamu kuruluşları, üniversiteler, fon veren kuruluşlar, medya ve tüm diğer ilgili paydaşlar için sivil alana ilişkin farkındalık oluşturmayı, bu alanlara dair tartışmaların niteliğini artırmayı hedefliyor. Sivil toplumun gündemindeki konuların yanı sıra TÜSEV araştırmalarından detayların aktarılacağı TÜSEV sosyal medya hesapları, sosyal medyayı aktif kullanan kitlelerin dikkatini çekmeyi amaçlıyor. TÜSEV Genel Sekreteri Başak Ersen, “Uzun yıllardır sivil toplum alanında yaptığımız çalışmalar bize oldukça büyük bir bilgi birikimi sağladı. Bu birikimimizi sosyal medyanın paylaşımcı yapısı ile birleştirerek, TÜSEV Atölye’yi oluşturduk. TÜSEV Atölye’nin bu alanı takip edenlere ve ilgi duyanlara önemli bir kaynak olacağı düşüncesindeyiz” dedi.

Neler konuşulacak?

TÜSEV Atölye sosyal medya hesapları aracılığıyla; örgütlenme özgürlüğüne dair uluslararası standartlar ve Türkiye’deki mevcut durum, toplanma özgürlüğü, sivil toplum-kamu işbirliği, sivil toplumun mali kapasitesi gibi üst başlıklar altında Türkiye’de sivil toplumu ilgilendiren önemli konular hakkında, farklı ülkelerdeki durumları da karşılaştırarak, düzenli aralıklarla bilgilendirme yapacak.

TÜSEV hesapları üzerinden bilgi akışı daha kısa ve net şekilde sunularak, sosyal medya kullanıcılarının paylaşım yapması kolaylaştırılacak. TÜSEV Atölye Twitter’da @tusev @stkizleme hesapları ve #tusevatolye ile; Facebook’ta ise facebook.com/tusevtr üzerinden yaygınlaştırılacak.