Sivil toplum kuruluşları ne kadar gönüllü?

Salı, 26 Şubat 2013 17:11

Onlar Farkında canlı yayının bu haftaki konukları Toplum Gönüllüleri Vakfı’ndan Levent Yücel, Umut Karapeçe, Arzu Ulutaş ve Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Başkanı Serdar Dinler oldu.

Kişilerin motivasyonlarının ve gönüllülüklerinin doğru orantılı olduğunu savunan TOG yetkilileri, gençlerin belirli projelerde görev alıyor olmasının gönüllülüğün sorumluluklarını yükseltiğini belirttiler.

TOG, gençlerin gönüllü olarak sosyal sorumluluk çalışmalarına katılmasını sağlayarak her sene, 101’i aşkın üniversite kulübü bünyesinde yaklaşık 35.812 gencin 844’ü aşkın proje ve etkinliğini hayata geçirmesini desteklemek için gönüllü projeler gerçekleştiriyor.TOG, şeffaflığı tüm çalışmalarında temel alıyor. 1 TL bağış için bile makbuz kesip, bütün yönetim kurulu kararlarını web sitesinde yayınlıyor.

Sosyal Sorumluluk Derneği Başakanı Serdar Dinler 80 kuşağında sivil toplum çalışmaları yapanların anarşist olarak yaftalandığını belirttiğinde TOG temsilcilerinden Levent Yücel bu problemin aslında hala devam ettiğini ifade etti.

Dipnot.tv’nin canlı yayınlarına katılmak isterseniz, Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip edebilir, canlı yayın sırasında paylaşacağımız linke tıklayarak katılabilirsiniz.

Hangout-Nasıl-Yapılır-yeni